Jak wysyłać e-deklaracje wygenerowane w Systim do US?

Aby móc wysyłać wszelkie e-deklaracje dostępne w Systim bezpośrednio do Urzędu Skarbowego za jednym kliknięciem, trzeba wpierw spełnić dwa podstawowe wymagania.

1. Należy pobrać darmowy program SYSTIMPLUS
Darmowy program do wysyłania deklaracji i drukowania paragonów fiskalnych.
(wersja: v1.16.10.06 z dnia 06 października 2016, 2,6 MB ). darmowy program SystimPlusPobierz TUTAJ
2. Wymagane jest również posiadanie podpisu kwalifikowanego i oprogramowania do niego zainstalowanego na komputerze.

Po spełnieniu powyższych kroków należy zarejestrować podpis na swoim komputerze. W aplikacji dołączonej do podpisu jest taka możliwość. Spowoduje to zapisanie odnośnika do certyfikatu na komputerze. Do tego okna można wejść poprzez Start -> Uruchom / albo -> WIN+R i wpisać komendę "certmgr.msc".

Po zarejestrowaniu danego certyfikatu i zainstalowaniu Systim w wersji co najmniej 1.16~ nic więcej nie jest potrzebne. Wystarczy zalogować się do konta Systim oraz mieć uruchomiony SystimPlus w tle — tak aby konto Systim mogło powiązać się z dodatkowym programem SystimPlus.

* Funkcja wysyłania deklaracji elektronicznie jest dostępna zarówno dla deklaracji pracowniczych (w programie Systim: "Użytkownicy, kadry, umowy" -> zakładka "płace" -> deklaracje), jak i dla księgowości - "Księgowość" (KPiR lub KH) -> deklaracje.

--------------------
Więcej informacji o wysyłce e-deklaracji i pliku JPK:
1. www.systim.pl/wysylanie-e-deklaracji
2. www.systim.pl/wysylanie-i-ksiegowosc-JPK-w-firmie

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok