Jak zarejestrować podpis kwalifikowany?

Podpis należy zarejestrować na swoim komputerze. W aplikacji dołączonej do podpisu jest taka możliwość. Spowoduje to zapisanie odnośnika do certyfikatu na komputerze. Do tego okna można wejść poprzez Start -> Uruchom / albo -> WIN+R i wpisać komendę "certmgr.msc".

Po zarejestrowaniu danego certyfikatu, i zainstalowaniu Systim w wersji co najmniej 1.16~, nic więcej nie jest potrzebne. Wystarczy zalogować się do konta Systim oraz mieć uruchomiony SystimPlus w tle - tak aby konto Systim mogło powiązać się z dodatkowym programem SystimPlus.

* Funkcja wysyłania deklaracji elektronicznie jest dostępna zarówno dla deklaracji pracowniczych (w programie Systim: "Kadry i Płace" -> zakładka "płace" -> deklaracje) jak i dla księgowości - "Księgowość" (KPiR lub KH) -> deklaracje.

Deklaracje można wysyłać jednym kliknięciem, jednakże należy wpierw wygenerować deklaracje w Systim, a następnie na liście wszystkich deklaracji po najechaniu na konkretną pozycję, należy kliknąć dodatkową ikonę ["podpisz i wyślij elektronicznie"]. Wystarczy wygenerować jedną z wybranych deklaracji, np VAT 7. Deklaracja zostanie dodana na liście. Na stronie deklaracji musi pojawić się informacja na dole przeglądarki "Połączenie z SystimPlus zostało otwarte". Wówczas należy wyszukać konkretną deklarację i kliknąć na ikonkę po prawej stronie ["podpisz i wyślij elektronicznie"].

W programie SystimPlus pojawi się okienko proszące o wybór certyfikatu do podpisu. Należy wybrać dany certyfikat i potwierdzić całą operację. Po kliknięciu potwierdzającego przycisk u"OK", pojawi się komunikat (dodatkowe okienko) aplikacji podpisującej. Tam aplikacja poprosi o PIN do karty (zdarzy się to przy każdym podpisie, lub tylko raz - zależnie od ustawień w aplikacji dołączonej do podpisu). Po wpisaniu poprawnego PIN-u, w miejsce udanego połączenia pojawi się komunikat "Deklaracja została podpisana, i wysłana.". Teraz należy już tylko sprawdzać status danej deklaracji - ikonką "chmurki" na liście.


--------------------
Więcej informacji o wysyłce e-deklaracji i pliku JPK:
1. www.systim.pl/wysylanie-e-deklaracji
2. www.systim.pl/wysylanie-i-ksiegowosc-JPK-w-firmie

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok