Czy można zmienić stawki VAT drukarki w SystimPlus?

Tak, można zmienić stawki PTU, jednak należy robić to bardzo ostrożnie. W większości drukarek stawki VAT można zmienić maksymalnie 30 razy dla jednego modułu pamięci, po czym następuje blokada stawek.

Aby zmienić stawki, należy połączyć się z drukarką, przejść do zakładki „Ustawienia nagłówka i stawek VAT” w SystimPlus, pobrać obecne stawki VAT, wpisać nowe wartości (w formacie XX.XX np. 23.00) i zapisać stawki na drukarce.

Należy pamiętać o tym, że nagłówek i stawki PTU można ustawiać, tylko jeśli nie ma wydrukowanych nowych paragonów od ostatniego raportu dobowego, w przeciwnym wypadku należy przed zmianą nagłówka wydrukować raport dobowy.

Ponadto dla stawki nieaktywnej wpisujemy w pole - "nieaktywna", a dla zwolnionej – "zwolniona".

Uwaga: Przed rozpoczęciem korzystania z drukarki fiskalnej należy sprawdzić czy symbole stawek VAT pokrywają się z symbolami stawek wprowadzonymi w ustawieniach konta Systim (Ustawienia → stawki VAT).

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok