Jak zaksięgować zakup polisy ubezpieczeniowej?

Składka, jak również polisa ubezpieczeniowa, np. na samochód firmowy nie podlega pod VAT.


W związku z powyższym, należy dodać nowy wpis w księgowaniu jako "dokument zakupu". Następnie w zależności od prowadzonej księgowości trzeba przeprowadzić księgowanie na kontach (KH) lub w odpowiednich kolumnach (KPiR). Dodatkowo pamiętając o wyłączeniu rejestru VAT. Przy dodawaniu wpisu księgowego w KH w sekcji "Rejestr VAT należy wybrać opcję "nie" (w prawym górnym rogu). W tym momencie rejestr VAT zostanie wyłączony. Natomiast przy dodawaniu nowego wpisu księgowania w KPiR w sekcji "Rejestr VAT" nie ma opcji wyłączenia rejestru VAT, ale należy go po prostu nie uzupełniać - rejestr VAT nie będzie brany pod uwagę.

Podsumowując, przy uzupełnianiu danych w dokumencie zakupowym należy wyłączyć rejestr VAT lub pozostawić w nim puste pola, aby system nie brał go pod uwagę. Jednakże należy wykonać księgowanie, w odpowiedniej formie księgowania na kontach dla KH lub w kolumnach dla KPiR.


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok