Jak podpisać umowę o powierzeniu danych osobowych w Systim?

Umowa elektroniczna o powierzeniu danych osobowych, znajduje się w programie Systim w module "Ustawienia" >> i zakładce "RODO".

W celu podpisania umowy należy wykonać poniższe kroki:

1. Wejść w moduł Ustawienia i w zakładkę "RODO".
2. W nowym oknie ukaże się treść umowy powierzenia przetwarzania danych osobowych. Na samym dole będą widoczne dane zleceniodawcy i zleceniobiorcy.
3. Pod dokumentem umowy (z pkt. 2) będą widoczne dwa puste pola obowiązkowe do uzupełnienia: "Imię i nazwisko osoby uprawnionej do zawarcia umowy" oraz "E-mail". Po ich uzupełnieniu należy wybrać przycisk "Podpisz".
4. Na podany adres e-mailowy (w pkt. 3) zostanie przesłany link do potwierdzenia podpisanej umowy.
5. W nowym oknie widoczna będzie następująca informacja: "Posiadasz zawartą umowę na powierzenie przetwarzania danych osobowych. Aktualna umowa została zawarta w dniu, np. 2018-05-22 13:18 przez Jan Kowalski. (umowa nie została potwierdzona, kliknij tutaj, aby wysłać ponownie link). Kliknięcie w link "kliknij tutaj" spowoduje ponowne przesłanie wiadomości e-mail.
6. Aby potwierdzić umowę, należy kliknąć w link przesłany automatycznie na podany adres e-mailowy (pkt. 3 i 4), a dokładniej w napis "potwierdzam". Jeżeli link nie dotarł na podany adres e-mail, proszę o kliknięcie w link umieszczony w treści strony "kliknij tutaj" (pkt. 5), aby przesłać go ponownie.
----
Uwaga! Proszę o sprawdzenie, czy podana wiadomość nie trafiła do folderu "Spam" w skrzynce pocztowej.
7. Po akceptacji (kliknięciu w link przesłany w wiadomości e-mail) użytkownik zostanie przeniesiony do poprzedniej strony. Widoczna będzie tam nowa informacja "Posiadasz zawartą umowę na powierzenie przetwarzania danych osobowych. Aktualna umowa została zawarta w dniu, np. 2018-05-22 13:18 przez Jan Kowalski. (umowa potwierdzona).

Po wykonaniu powyższych kroków umowa zostanie poprawnie podpisana i potwierdzona, o czym świadczyć będzie oznaczony na zielono napis w nawiasie "(umowa potwierdzona"). Przy braku akceptacji (w pkt. 5), widoczna jest informacja oznaczona na kolor czerwony "(umowa nie została potwierdzona, kliknij tutaj, aby wysłać ponownie link)".

Na samym dole strony będą dodatkowo widoczne dwie możliwości: przycisk "podpisz nową umowę" - umożliwiający podpisanie nowej umowy (według ww. kroków w punktach) oraz "pobierz potwierdzenie zawarcia umowy" - umożliwiający pobranie potwierdzenia elektronicznego zawarcia umowy (RODO).

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok