Jak wprowadzić raport miesięczny bądź dobowy z drukarki fiskalnej?

Aby wprowadzić raport miesięczny bądź dobowy, trzeba użyć zakładki "sprzedaż i magazyn", następnie moduł "sprzedaż". Jak już znajdziemy się na stronie dokumentów sprzedaży, to po prawej stronie należy kliknąć myszką na "dodaj fakturę", otworzy się wówczas nowe okno do wprowadzenia dokumentu sprzedaży. Na początek należy ustawić "rodzaj dokumentu" jakim powinien zostać wprowadzony raport z drukarki fiskalnej, a więc rozwijając listę rodzaju dokumentu wybieramy "dowód wewnętrzny (DWs)".

Mamy teraz możliwość wprowadzenia raportu na dwa sposoby: "pozycje na dokumencie" albo "kwota na dokumencie" druga opcja pozwala na wpisanie ręcznie "wartości netto, wartości VAT oraz wartości brutto". Zalecamy użycie tej drugiej opcji, gdyż pozwala ona na dokładne wprowadzenie kwot takich, jakie wynikają z raportu dobowego.

Po wprowadzeniu wszystkich pozycji należy zapisać dokument za pomocą dolnej ikony "zapisz". Dokument będzie znajdował się na liście wszystkich dokumentów sprzedaży. Dodany zapis można zaksięgować, wystarczy kliknąć na "opcje" przy danym dokumencie i z listy wybrać "zaksięguj dokument". Poza tą opcją można także dokonać edycji dokumentu, pobrać do PDF, wydrukować itp.


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok