Jak dodać zamówienie produkcyjne w module Produkcja?

Aby dodać poprawnie zamówienie produkcyjne, na początek należy dodać recepturę.

W celu dodania receptury i potem zamówienia należy wykonać dwa podstawowe kroki:

1. Przechodzimy do modułu Sprzedaż i Magazyn, następnie zakładki Produkcja > Receptury i klikamy przycisk „dodaj recepturę".

W nowym oknie uzupełniamy wszystkie pola o dane: wybieramy produkt z magazynu (lub dodajemy nowy), następnie dodajemy jego składniki (czyli składowe głównego produktu z magazynu lub dodajemy nowe składniki), opcjonalnie możemy oznaczyć opcję „możliwość dekompletacji" i na koniec zapisujemy wszystko.

Dodaną recepturę można w każdym momencie pobrać do formatu PDF, edytować lub usunąć.

Uwaga! Jeżeli przy tworzeniu receptury oznaczyliśmy opcję dekompletacji, to możemy jej dokonać w zakładce "Produkty". Odnajdujemy na liście wskazany produkt (np. Gra The Sims, w naszym przykładzie) i klikamy ikonę opcję, wybieramy edycję produktu.
W nowym oknie edycji produktu widoczna jest dodatkowa zakładka "Dekompletacja", klikamy ją i widzimy pole do wpisania ilości produktów do zdekompletowania oraz obok opcję wykonania dekompletacji, czyli "dekompletuj produkt". Potwierdzamy wszystko przyciskiem "Zapisz".

2. Następnie przechodzimy do zakładki Produkcja > Zamówienie produkcyjne i klikamy przycisk „dodaj zamówienie".

W nowym oknie uzupełniamy pola o dane: kontrahent (z możliwością dodania nowego kontrahenta), data wystawienia i realizacji, status, magazyn, numer dokumentu i opcjonalnie uwagi oraz wyszykujemy dodaną wcześniej recepturę (która będzie powiązana z tworzonym zamówieniem).

Dodane zamówienie można w każdym momencie pobrać do formatu PDF, edytować lub usunąć.


powrót do pytań
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok