Program do księgowości KPiR oraz pełnej księgowości online

Potrzebujesz programu do księgowości na miarę XXI wieku? Świetnie trafiłeś!

WYPRÓBUJ ZA DARMO

Systim to program księgowy, który umożliwia prowadzenie zarówno księgowości w formie KPiR, ryczałtu, jak i prowadzenie pełnej księgowości. Pozwala na księgowanie na kilka różnych sposobów, zależnych od umiejętności użytkownika i tego, jak złożona jest księgowość w Twojej firmie.

Standardowe księgowanie

Jeżeli jesteś przyzwyczajony do standardowych sposobów księgowania, sa one dostępne również w Systim. Standardowe księgowania do księgi handlowej i do rejestrów VAT - wprowadzamy każdy dokument (faktura, wyciąg bankowy itd.), wybieramy, na jakie konta dokonać księgowań i gdzie wprowadzić dokument do rejestru VAT.


Księgowanie na podstawie szablonów (wzorcowych dokumentów)

Jeśli chcesz księgować podstawowe, standardowe operacje szybciej, to wybierz księgowania na podstawie szablonów - wybierasz szablon dokumentu księgowego (np. faktura sprzedaży), a program automatycznie wyświetla wzorcowy dokument księgowy, w którym wystarczy uzupełnić kwoty i zatwierdzić. Można zdefiniować własne szablony lub zmodyfikować istniejące.


Księgowanie z wyborem standardowych operacji z listy

Księgując np. wyciągi bankowe czy raporty kasowe możesz wybrać jedną ze standardowych operacji (np. wpłata do kasy, zapłata podatku itd.), wprowadzić jedynie kwotę i tyle - program sam wprowadzi odpowiednie księgowanie i uzupełni konta księgowe. Można w ten sposób wprowadzić kolejno każdą operację gospodarczą wyciągu czy raportu kasowego. Można zdefiniować również inne, dodatkowe operacje, lub zmodyfikować istniejące.


Import wyciągów bankowych

Zamiast mozolnie przepisywać wyciągi bankowe każdego miesiąca lepiej po prostu wczytać wyciąg z rachunku. Systim pozwala na import wyciągów z kilkunastu polskich banków (inne dostępne na zamówienie). Na podstawie zaimportowanego wyciągu utworzone zostaną automatycznie księgowania. Za pierwszym razem trzeba będzie wskazać programowi, jaki przelew dotyczy jakiego kontrahenta lub jakiej operacji. Za drugim razem program będzie automatycznie wiązał i podpowiadał operacje, które wcześniej wskazaliśmy mu do wykonania. Np. dla wpłat czy przelewów do danego kontrahenta automatycznie utworzy takie samo sięgowanie jak w poprzednich miesiącach.

Zobacz obsługiwane banki >


Import płatności kasowych z modułu "sprzedaż, zakupy, płatności"

Systim to nie tylko program do księgowości, ale także program do faktur i obsługi kasy. Jeśli prowadzisz kasę w Systim, możesz automatycznie zaimportować płatności z modułu "kasa" jako raport kasowy.


Skanowanie dokumentów kosztowych

Praca księgowego to coś więcej niż przeklepywanie dokumentów z kartki do programu. Zamiast wciąż przepisywać kwoty z jednego miejsca w drugie, zeskanuj faktury kosztowe, używając systemu OCR, a Systim automatycznie wykona odpowiednie księgowania.


Import faktur masowo

Jeśli wystawiasz faktury w innym programie niż Systim, możesz z łatwością zaimportować je do naszego programu i zaksięgować. Systim pozwala na import z kilkunastu popularnych programów fakturujących, ale także z tak popularnych formatów, jak np. JPK_VAT.


Księgowanie jednym kliknięciem

Gdy do programu wprowadzisz już środki trwałe, wartości niematerialne i prawne, delegacje, listy płac, rachunki, faktury czy koszty, możesz je księgować jednym kliknięciem. Wystarczy wybrać opcję "zaksięguj amortyzację" lub przy danej liście płac czy fakturze kliknąć przycisk "zaksięguj", a program automatycznie przeniesie nas na ekran księgowania, automatycznie wypełniając wszelkie kwoty i numery kont na podstawie wzorcowego księgowania. Wystarczy zatwierdzić, a Systim wykona całą pracę za nas!


Masowe księgowanie

Nie masz ochoty na przeklikiwanie się przez tysiące faktur? Skorzystaj z masowego księgowania. Wybierz jakie dokumenty chcesz zaksięgować (np. listy płac, rachunki, faktury sprzedaży, delegacje, dokumenty kosztowe itd.), wybierz zakres dat i zatwierdź. Program automatycznie wykona księgowania.


Automatyczne księgowania

W zasadzie, po co w ogóle księgować samodzielnie? Włącz automatyczne księgowania i obserwuj, jak każdy wprowadzony w programie dokument księguje się automatycznie - faktury, listy płac, rachunki, delegacje. Dzięki temu w końcu będziesz mieć czas na wyrywkową weryfikację dokumentów, na zapoznanie się z aktualnymi przepisami, zamiast mozolnie przepisywać cyferki z dokumentu na dokument. Na koniec zaimportuj wyciąg bankowy i raport kasowy, wprowadź dokumenty kosztowe... i to wszystko. Po co każdego miesiąca, z uporem maniaka przepisywać dokumenty takie jak faktury sprzedaży, które w większości przypadków mogą być zaksięgowane automatycznie?


API - pełna automatyzacja księgowań z innych programów

API to takie "gniazdko" umożliwiające podłączanie różnych, innych programów do Systim. Wystarczy, że programista innego programu zaprogramuje odpowiednią do gniazdka "wtyczkę". Jeżeli posiadasz inny program w którym wystawiasz faktury i chciałbyś, aby automatycznie po ich wystawieniu przesyłały się i księgowały w Systim, jest to jak najbardziej możliwe przy wykorzystaniu interfejsu dla programistów (API).

Co jeszcze oferuje program do księgowości?Łączenie funkcji

Wszystkie powyższe sposoby można oczywiście ze sobą łączyć. Jeśli trzeba wprowadzić nietypową operację zawsze można np. wprowadzić standardowe księgowanie, jako dokument PK. Systim nie ogranicza możliwości wprowadzania różnorodnych operacji.


Automatyczne wyliczanie podatków

Po wprowadzeniu wszelkich księgowań program automatycznie wyliczy zaliczki, podatki, uzupełni deklaracje VAT, PIT czy CIT. Deklaracje możesz wysłać bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.


Generowanie PDF i drukowanie

Przed wysłaniem deklaracji warto jednak sprawdzić poprawność księgowań pobierając lub drukując Księgę Przychodów i Rozchodów, dziennik księgowań, zestawienie obrotów i sald, rejestry sprzedaży i zakupu VAT, podsumowania VAT, zestawienie dla potrzeb obliczenia zaliczki PIT/CIT i wiele innych raportów.Niezbędne funkcje podstawowe programu do księgowości

Do Twojej dyspozycji

EWIDENCJA I ROZLICZANIE POJAZDÓW

DELEGACJE KRAJOWE I ZAGRANICZNE

WYPOSAŻENIE FIRMY

AMORTYZACJA ŚRODKÓW TRWAŁYCH

WARTOŚCI NIEMATERIALNE I PRAWNE

ROZLICZENIA MIĘDZYOKRESOWE

WYGODNY KALENDARZ

KURSY WALUT Z NBP

ROZLICZANIE RÓŹNIC KURSOWYCH

PRZYPOMINANIE O ZADANIACH

FAKTURY CYKLICZNE

I WIELE WIĘCEJ!Wybór programu do księgowania nigdy nie jest łatwy, dlatego zachęcamy do założenia bezpłatnej, 30-dniowej wersji próbnej i przetestowania programu. Dopiero przy samodzielnym użytkowaniu najłatwiej przekonać się, jak wygodny i funkcjonalny jest Systim.

Jak prowadzić księgowość w Systim?


Obejrzyj nasze filmy instruktażowe aby zapoznać się z zasadami prowadzenia księgowości w Systim i przekonaj się jakie to proste:

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest program do księgowości online?

Program do księgowości online pozwala na prowadzenie księgowości w chmurze w formie KPiR, ryczałtu oraz ksiąg handlowych (pełnej księgowości).


Co wybrać — księgowa czy program do księgowości online?

Program do księgowości online ma wiele zalet sprawiających, że jest coraz bardziej popularnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Przede wszystkim program jest niedrogi, skonstruowany jest z myślą o osobach bez wykształcenia księgowego, dlatego poprzez automatyzację procesów księgowych księgowość każdy może prowadzić samodzielnie. Dodatkowo, program działa całkowicie online. Oznacza to, że dostęp do systemu oraz kontrolę nad księgowością firmy można mieć 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z każdego miejsca na świecie. Wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu i przeglądarki internetowej.


Czy program do księgowości online jest bezpieczny?

Program do księgowości online Systim gwarantuje poziom bezpieczeństwa identyczny, jak w przypadku bankowości elektronicznej dzięki zastosowaniu bezpiecznego, szyfrowanego połączenia SSL, logowania przy użyciu hasła, dwuskładnikowego uwierzytelniania i licznych innych zabezpieczeń. Program do księgowości online spełnia wymogi RODO.


Czy można zintegrować inne programy z programem do księgowości online?

Dzięki rozwiązaniom API (Application Programming Interface) możliwa jest pełna automatyzacja księgowości online z użyciem danych z innych programów. Jeżeli posiadasz inny program, w którym wystawiasz faktury i chciałbyś, aby automatycznie po ich wystawieniu przesyłały się i księgowały w Systim, jest to jak najbardziej możliwe przy wykorzystaniu interfejsu API.


Czy program do księgowości online sam wylicza podatki?

Na podstawie wprowadzonych do programu do księgowości online księgowań, Systim automatycznie wylicza zaliczki, podatki oraz uzupełni deklaracje VAT, PIT czy CIT.


Czy darmowy program do księgowości wystarczy?

Programy takie jak Systim oferują w niedużej cenie duży większe możliwości niż programy bezpłatne. Bezpłatny program posiada zwykle bardzo ograniczoną funkcjonalność. Księgowość to bardzo skomplikowana tematyka, w dodatku przepisy jej dotyczące zmieniają się na bieżąco. Ze względu na to nad tego typu programem stale musi pracować zespół osób, które będą go rozwijać, wprowadzać zmiany prawne, aktualizacje, co w przypadku programu bezpłatnego jest po prostu niemożliwe. Program Systim.pl oferuje wsparcie techniczne, możliwość przygotowania deklaracji wprost w programie i wysyłki bezpośrednio do ZUS i US, możliwość zaawansowanej konfiguracji programu, eksport do systemów bankowych, jest zawsze aktualny a przy tym tani - programy za darmo nie dają takich możliwości.