Media o nas

Polski Ład - skutki dla przedsiębiorców

Od momentu ogłoszenia założeń Polskiego Ładu, nowe przepisy budzą niepokój wśród przedsiębiorców, którzy szukają rozwiązań minimalizujących przyszłe obciążenia publiczno-prawne. Nowe regulacje najmocniej uderzą w jednoosobową działalność gospodarczą. Teresa Warska z Systim.pl przedstawia sytuację rynkową po zapowiedziach zmian podatkowych.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://mojafirma.infor.pl/biznes/firma/5362843,Polski-Lad-zmiany-dla-przedsiebiorcow.htmlSzybszy zwrot VAT nie dla wszystkich

Przedsiębiorcy, którzy od przyszłego roku przejdą na e-faktury będą mogli otrzymać zwrot VAT nawet 20 dni szybciej. Nie dotyczy to jednak czynnych podatników VAT opłacających go krócej niż 12 miesięcy, w tym więc powstających firm. Zmiany podatkowe komentuje Teresa Warska, ekspertka Systim.pl.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://www.ksiegowosc.org/artykuly/szczegoly/70336_szybszy-zwrot-vat-nie-dla-wszystkichCo trzeba wiedzieć o odliczeniu VAT za paliwo

Ceny paliw szybują, bijąc rekordowe poziomy, a przedsiębiorcy szukają możliwości optymalizacji kosztów. Warto zatem pogłębić swoja wiedzę na temat tego, kto i w jakim stopniu może odliczyć podatek VAT. Teresa Warska, specjalistka ds. prawa podatkowego w Systim.pl przedstawia zasady odliczenia VAT od paliwa w autach wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://filarybiznesu.pl/co-trzeba-wiedziec-o-odliczeniu-vat-za-paliwo/a12484Polski Ład. Ulga dla klasy średniej? Nie dla wszystkich

Przepisy Polskiego Ładu zakładają wprowadzenie nowej ulgi podatkowej, skierowanej do tzw. klasy średniej. Wszystko po to, aby zrekompensować stratę z powodu zmiany w odliczeniach składki zdrowotnej. Niestety mało precyzyjne brzmienie nowych regulacji może sprawić, że wielu podatników nie skorzysta z ulgi, w tym również szerokie grono przedsiębiorców. Swoje zastrzeżenia i wątpliwości dotyczące aktualnego kształtu nowych regulacji prezentuje w tekście Teresa Warska, specjalistka ds. prawa podatkowego w Systim.pl.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://ceo.com.pl/polski-lad-ulga-dla-klasy-sredniej-nie-dla-wszystkich-90903Najem nieruchomości przestanie być opłacalny?

W Polskim Ładzie pojawiły się zmiany dotyczące przepisów rozliczania podatków z tytuł najmu nieruchomości. Rząd zamierza usunąć możliwość opodatkowania przychodów z tego tytułu według skali podatkowej, pozostawiając jedynie ryczałt ewidencjonowany. Planowane zmiany w sposobie rozliczania podatku oraz korzyści i ukryte pułapki związane z nowymi przepisami komentuje ekspertka Systim.pl - Teresa Warska.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://proseedmag.pl/aktualnosci/najem-nieruchomosci-przestanie-byc-oplacalnyTen sam obowiązek, inna forma - już wkrótce e-faktura stanie się obligatoryjna

Z końcem sierpnia br. Rada Ministrów przyjęła projekt zmian do ustawy VAT wdrażającej Krajowy System e-Faktur (KSeF). Choć początkowo z powyższego rozwiązania będzie można korzystać dobrowolnie, już od 2023 roku stanie się ono obligatoryjne. W ocenie Teresy Warskiej z Systim.pl nowe przepisy upraszczają księgowość, ale będą też generować pewne ryzyka i wyzwania dla przedsiębiorców.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://mycompanypolska.pl/artykul/ten-sam-obowiazek-inna-forma---juz-wkrotce-e-faktura-stanie-sie-obligatoryjna/7684Faktury w obcej walucie - jak prawidłowo przeliczać kursy?

Coraz więcej polskich firm współpracuje na stałe z zagranicznymi kontrahentami. Ci drudzy decydują się na opłacanie ciążących na nich zobowiązań finansowych w walucie swojego kraju lub w euro, albo w dolarach. Obowiązujące przepisy wymuszają na wystawcach faktury konieczność przeliczenia kwoty na walutę krajową. O nowych regulacjach w tym zakresie opowiada Teresa Warska, specjalistka od prawa podatkowego w Systim.pl

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://www.pit.pl/przychody-w-walutach/faktury-w-obcej-walucie-jak-prawidlowo-przeliczac-kursy-1005989Polski Ład - czy minimalizacja strat jest możliwa?

Dokładnie 26 lipca br. rząd przedstawił projekt ustawy, która wprowadza zmiany zarówno w ustawach podatkowych, jak i ubezpieczeniowych. Do 30 sierpnia br. będą one przedmiotem konsultacji społecznych, jednak od momentu ogłoszenia Polskiego Ładu budzi ona niepokój wśród przedsiębiorców, których kieszenie ucierpią na tym najbardziej. Czy istnieją sposoby na zminimalizowanie ewentualnych obciążeń finansowych? Na to i inne pytania stara się odpowiedzieć Teresa Warska, specjalistka od prawa podatkowego w Systim.pl.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://biznes.interia.pl/podatki/news-polski-lad-czy-minimalizacja-strat-jest-mozliwa,nId,5443844#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chromePakiet VAT e-commerce. O zmianach podatkowych w handlu internetowym opowiada Teresa Warska

Dlaczego dla małych i średnich przedsiębiorstw, w tym również startupów, nowe przepisy mogą być szokiem? Czy nowy pakiet VAT e-commerce rzeczywiście umożliwi polskim startupom bardziej dynamiczny rozwój? Czy wreszcie branża jest gotowa na nowe zmiany? O ciemnych i jasnych stronach wprowadzonego pakietu VAT e-commerce redakcja serwisu Mamstartup.pl rozmawia z Teresą Warską z Systim.pl.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://mamstartup.pl/pakiet-vat-e-commerce-o-zmianach-podatkowych-w-handlu-internetowym-opowiada-teresa-warska/Czy tradycyjna księgowość odchodzi do lamusa?

Większa kontrola nad finansami przedsiębiorstwa, a także swoboda wynikająca z braku uzależnienia od biura księgowego – to niewątpliwie jedne w wielu zalet, jakie dają aplikacje sieciowe. Nic zatem dziwnego, że coraz więcej firm rezygnuje z tradycyjnej formy prowadzenia księgowości na rzecz rozwiązań online. O zaletach takiego rozwiązania, a także barierach jego wdrożenia opowiada w tekście Teresa Warska, specjalistka ds. prawa podatkowego w Systim.pl.

Cały artykuł dostępny jest pod adresem:
https://ksiegowosc.infor.pl/rachunkowosc/zasady-ogolne/5305566,Czy-tradycyjna-ksiegowosc-odchodzi-do-lamusa.html

Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok