Program do biura rachunkowego/księgowego

Potrzebujesz programu dla biura księgowego/rachunkowego? Zobacz, co oferuje Systim.

Systim doskonale sprawdza się jako program księgowy dla biura rachunkowego, dzięki licznym zaletom. Po pierwsze program umożliwia prowadzenie księgowości firm zarówno w formie Ryczałtu, PKPiR, jak i w formie Ksiąg Handlowych. Księgowanie w programie odbywa się na zasadzie księgowania dokumentów - zapisując dokument jednocześnie dokonujemy księgowań, jak i wpisów do rejestrów VAT.

Zaletą wyróżniającą program jest możliwość poprawienia błędnych zapisów księgowych do momentu zamknięcia ksiąg. Zaś zamknięte księgi można otworzyć, by dokonać stosownych poprawek, zaksięgować operacje typu storno, do księgować brakujące dokumenty czy też dokonać księgowań, które jesteśmy zmuszeni wykonać po kontroli skarbowej.

Po drugie Systim udostępnia znacznie więcej możliwości — dostępny jest tu również rozbudowany moduł kadrowo-płacowy, obsługa środków trwałych i obliczanie amortyzacji, zapisywanie listy wyposażenia, kilometrówka i delegacje. Obecność ich w tym samym programie co księgowość jest dużym ułatwieniem dla Biura Rachunkowego — pozwala księgować te dokumenty dwoma kliknięciami, dzięki czemu unikniemy wielu pomyłek, a jednocześnie pozwala mieć pod ręką wszystko, co niezbędne. A to wszystko w atrakcyjnym abonamencie.

2 KSIĄŻKI GRATISZakup Systim na rok i otrzymaj gratis książki o księgowości i płacach!

W książkach przedstawiono na przykładach jak prowadzić w Systim księgowość małej firmy, od księgowania faktur sprzedażowych i kosztowych aż po bardziej zaawansowane operacje, naliczenie podatku i ZUS, wysłanie deklaracji, zamknięcie miesiąca i roku księgowego. Przedstawiono również prowadzenie kadr i płac w Systim, od wystawienia umowy, rachunków i list płac, po rozliczenie i wysłanie deklaracji ZUS i PIT.

* Uwaga: oferta promocyjna, ważna do wyczerpania książek, dotyczy wyłącznie zakupu pakietów z księgowością i/lub płacami.


Kup Systim w abonamencie rocznym

Dostęp dla firmy

Po trzecie prowadząc w Systim księgowość danej firmy, możemy pracownikom tej firmy dać dostęp do programu. Od razu należy się wyjaśnienie, że nie będą oni mieli dostępu do danych księgowych — chyba że takie dane chcemy wybranym pracownikom udostępnić. Można je również udostępnić wyłącznie do podglądu. Pracownicy firmy zaś będą mieli dostęp (jeśli im przyznamy odpowiednie uprawnienia) np. do takich funkcjonalności jak wystawianie faktur, gospodarka magazynowa, drukowanie paragonów fiskalnych, wprowadzanie dokumentów magazynowych, zarządzanie zamówieniami, wprowadzanie umów o pracę, wystawianie rachunków od umów cywilnoprawnych itd.

Jest to korzyść nie tylko dla firmy, która w cenie księgowości uzyskuje dostęp do kompletnego programu do zarządzania firmą. Jest to korzyść również dla biura rachunkowego — wystawione w programie faktury sprzedażowe i zakupowe czy rachunki od umów o dzieło i zlecenie można księgować dwoma kliknięciami do ksiąg rachunkowych. Sprawia to, że przepisywanie dokumentów z papierowych kartek powoli odchodzi w przeszłość. Korzystanie z nowoczesnego i wygodnego programu usprawnia komunikację, ale także podnosi prestiż biura rachunkowego. Klienci chętnie polecają biura rachunkowe, które wykonują swoje zadania w nowoczesny sposób, a jednocześnie szybciej, przy tym zachowując transparentność ksiąg rachunkowych dla swoich klientów i ułatwiając komunikację na linii firma-biuro rachunkowe.

Systim to także "automatyczne księgowania" gdzie wprowadzone wcześniej w programie dane (faktury, amortyzacje itd.) będa się księgować automatycznie, na podstawie wprowadzonych wzorów księgowań. Wówczas dla księgowych pozostanie jedynie zweryfikowanie księgowań i wykonanie nietypowych operacji, jeśli takie wystąpią.

Dla biura rachunkowego:


Księgi Handlowe
KPiR
Kadry
Płace
Środki trwałe / amortyzacja
Wyposażenie
Delegacje
Rachunki do umów cywilnoprawnych
Listy płac
Automatyczne ksiegowanie

Dla klienta biura:


Fakturowanie
Paragony fiskalne
Magazyn
Umowy
I wiele więcej...

Co jeszcze może Systim?

Program automatycznie nalicza i pozwala na wystawienie deklaracji VAT, w tym m.in. VAT7/7K/7D, PIT4R, PIT11, PIT8AR, PIT37, PIT36, CIT, VAT UE, włącznie z korektami. Deklaracje można wysyłać zarówno przy użyciu danych uwierzytelniających (tam, gdzie to możliwe), jak i przy pomocy e-Deklaracji.

Systim umożliwia również generowanie wielu rodzajów raportów. Na zamówienie (w rozsądnych cenach) możemy również dodać dodatkowe raporty, wydruki czy dodać inne opcje do programu.

Systim umożliwia także wysyłanie Jednolitego Pliku Kontrolnego w wymaganym obecnie zakresie (JPK_VAT), innych plików JPK, oraz prowadzenie kadr i płac w programie.

Systim jest idealny dla biur rachunkowych — można w nim rozliczać dowolną ilość firm. W takim wypadku dla każdej z firm tworzymy oddzielne konta — pomiędzy kontami można się wygodnie przełączać.

Oferta dla biur rachunkowych

Dla biur rachunkowych przygotowaliśmy specjalną ofertę — przy zakupie większej ilości kont pierwsze konto w cenie standardowej, zaś kolejne konta nawet do 50% taniej. Faktura za korzystanie z Systim może być zbiorcza za wszystkie konta.

UWAGA: promocja dotyczy wyłącznie pakietów zawierających moduły PKPiR, Księgi Handlowe lub Kadry i Płace, dla firm zarejestrowanych jako biura rachunkowe (wg nazwy i/lub wpisu do ewidencji/KRS/REGON). Pierwsze konto nie może mieć pakietu niższego niż inne zarejestrowane konta.

Jak rozpocząć? Załóż 30-dniowe konto bezpłatne i przetestuj program. Następnie program można aktywować i zakładać kolejne konta dla firm. Skontaktuj się z nami i prześlij dokumenty rejestracyjne firmy, aby aktywować specjalny rabat dla biur rachunkowych na kolejne konta firm.