Podczas wysyłania deklaracji ZUS pokazuje się komunikat błędu "zła struktura KEDU".

Jeśli przy wysyłaniu deklaracji ZUS otrzymujemy komunikat błędu "zła struktura KEDU to T=taki status błędu otrzymany w odpowiedzi z bramki ZUS oznacza, że nie wszystkie wymagane pola na deklaracji zostały wypełnione, bądź że nie zostały wypełnione poprawnie.

Należy w takim przypadku otworzyć deklarację w formie PDF i sprawdzić, czy wszystkie wymagane pola są wypełnione (wymagane pola nie mogą być puste), oraz czy podane w nich wartości są poprawne. Wpisane dane muszą się mieścić w przewidzianych dla nich komórkach (nie mogą być zbyt długie), numery identyfikacyjne (np. PESEL) muszą być poprawne i o odpowiedniej długości, wyliczone kwoty muszą być poprawne. Dodatkowe adresy na deklaracjach wypełniamy tylko w sytuacji, gdy różnią się od adresu głównego (zameldowania). Jeśli są takie same, to wypełniamy jedynie główny adres (zameldowania).

Jeśli pomimo tego nie można zlokalizować błędu, można spróbować zaimportować deklarację (w pliku XML) do Płatnika. Płatnik przy imporcie zwykle wyświetla dodatkowe informacje na temat tego, które pola nie zostały wypełnione lub nie zostały wypełnione poprawnie.
Po poprawieniu danych spróbuj ponownie utworzyć deklarację i wysłać ją ponownie.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok