Jak dodać płatność do dokumentu sprzedaży?

Aby dodać płatność do wystawionego dokumentu sprzedaży (np. faktura VAT), należy wejść w zakładkę „Sprzedaż” i na liście faktury przy wybranej pozycji faktury, w kolumnie „Zapłacono” odnaleźć ikonę „złotych monet z ze zielonym znakiem plusa”.

W nowym oknie należy uzupełnić odpowiednie pola o dane (dane powinny być już ustawione, ale dla pewności należy je sprawdzić) i potwierdzić wszystko przyciskiem Zapisz. W ten sposób zostanie dodana powiązana płatność do faktury. Na liście oznaczy się ona dodatkowo na kolor zielony, aby poinformować użytkownika o tym, iż faktura została rozliczona — w pełni opłacona przez kontrahenta.

Jeśli kwota będzie mniejsza lub równa kwocie faktury, to zostanie przypisana do faktury automatycznie, bez konieczności skojarzenia jej z fakturą, ale pod warunkiem, iż zaznaczone będzie okienko opcji na dole „skojarz automatycznie”.

W innym wypadku daną płatność można również powiązać samodzielnie z fakturą. Po zatwierdzeniu płatności przyciskiem Zapisz, pojawi się na górze okna informacja „Dodano nową płatność”, a poniżej wyświetli się informacja „Skojarz płatność z fakturami” - należy na nią kliknąć. W nowym okienko wystarczy tylko kliknąć Zapisz i płatność zostanie skojarzona z fakturą.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok