Gdzie dodać wskaźnik proporcji w księgowości?

Możliwość ustalenia proporcji w % znajduje się w module księgowości w zakładce KH i opcji → „Konfiguracja” w opcji → „Ustawienia roczne”. Tutaj można dodać ustawienia roczne dotyczące kwoty wolnej od podatku oraz wskaźnika proporcji.

Mianowicie należy kliknąć przycisk → „Dodaj ustawienia roczne” i wypełnić w nowym oknie niezbędne dane dotyczące proporcji. Przy czym można skorzystać z przycisku → „Oblicz proporcję”, aby system sam wyliczył proporcję z informacją o sprzedaży zwolnionej i opodatkowanej. Dodatkowo można zaznaczyć opcję „kwota wolna od podatku” i kliknąć zapisz.

Uwaga: wskaźnika wpisanego wcześniej na dany rok nie zmienia się pod koniec roku. Nowo obliczony wskaźnik wpisuje się wyłącznie w kolejny rok. Przykładowo: na rok 2016 wpisany został wskaźnik 4%. Na koniec roku okazało się, że faktyczny wskaźnik za ten rok wyniósł 10%. Wskaźnik 10% wpisuje się więc na rok 2017, zaś za rok 2016 pozostawia wpisane 4%.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok