Jak wykonać korektę pragonu fiskalnego?

Korektę paragonu fiskalnego dokonuje się w zupełnie inny sposób niż w przypadku korekty zwykłego paragonu. Dodatkowo w tym przypadku wprowadzenie korekty nie powoduje także zmiany stanu magazynowego — tutaj należy tego dokonać samodzielnie.

DODANIE KOREKTY
Aby zanotować korektę dotyczącą paragonu fiskalnego, należy wybrać w zakładce "Sprzedaż" z menu opcję "korekty paragonów". Jednakże opcja ta nie ma wpływu na stan magazynowy. Tak więc jest to tylko zbiór informacji dotyczących korekt paragonów niepowodujący żadnej zmiany w systemie.

Po wybraniu opcji "korekty paragonów" ukaże się nowe okno i będzie tutaj możliwość wybrania rodzaju/powodu korekty oraz możliwość uzupełnienia wszystkich innych pól. Całość należy potwierdzić przyciskiem "zapisz".

ZMIANA STANU MAGAZYNOWEGO
Wystawienie korekty do paragonu nie spowoduje zmiany stanów. Należy taką zmianę odnotować ręcznie, wystawiając odpowiedni dokument magazynowy.

W związku z czym, po wykonaniu powyższej czynności należy dodatkowo przeprowadzić korektę dokumentu magazynowego, aby zmienić stan magazynowy wybranych produktów. Tak więc w magazynie należy odnaleźć WZ-kę przypisaną do paragonu fiskalnego i dodać do niego korektę — ikona "opcje" oraz "wystaw korektę". Po dokonaniu korekty dokumentu WZ zmieni się stan magazynowy produktów.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok