Jak dodać płatność do faktury Pro Forma?

Do faktur Pro Forma nie powinno się dodawać płatności, ponieważ płatność się zdubluje (będzie jedna dodana płatność za Pro Formę, a druga za fakturę!).

Należy więc wykonać to prawidłowo w następujący sposób.
Po zapłaceniu Faktury Pro Forma należy zrobić z Pro Formy — fakturę VAT i wpisać w niej w polu "zapłacono" kwotę zapłaconą. Jeśli termin płatności ustawiony zostanie na zero, to pole "zapłacono" samo ustawi się na całą kwotę faktury. Można oczywiście płatność dodać też później, poprzez ikonkę "dodaj płatność" - standardowa opcja przy dokumentach.

Jeśli chcemy oznaczyć fakturę Pro Forma jako zapłaconą, możemy dokonać tego już na liście faktur. W tym wypadku należy oznaczyć okienko "zapłacona" tzw. "ptaszkiem", i następnie na dole strony (na dole przeglądarki) kliknąć przycisk "zapisz". W ten czas faktura Pro Forma będzie pokazywała się jako zapłacona.


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok