Jak dodać składnik pozapłacowy, niewypłacany do listy płac?

W programie jest możliwość uwzględniania w obliczaniu wynagrodzenia składników pozapłacowych, niepodlegających oskładkowaniu ZUS, niepodlegających pod podatek oraz niewypłacanych w formie pieniężnej pracownikowi.

Aby dodać taki składnik, należy przejść do modułu Użytkownicy, kadry, umowy do zakładki → „Płace” i następnie → „Konfiguracja”. Następnie wybrać w konfiguracji opcję „Składniki płacowe”. Na nowej stronie ukaże się lista domyślnych i własnych składników płacowych z możliwością dodania także nowego składnika własnego — przycisk na górze po prawej stronie → „Dodaj składnik”.

Na liście wszystkich składników można zaznaczyć kwadrat przy odpowiednim składniku w kolumnie → „Składnik pozapłacowy /niewypłacany”, aby oznaczyć go jako składnik nieuwzględniany w ww. obliczeniach i kliknąć dla potwierdzenia tej zmiany niebieski przycisk → „Zapisz”.


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok