Jak przypisać handlowca do kontrahenta?

Aby przypisać danego „handlowca” do kontrahenta należy najpierw dodać do systemu użytkowników. W tym celu trzeba wejść w moduł „ustawienia” i zakładkę „użytkownicy”. W zakładce tej dodajemy nowych użytkowników poprzez zielony znaczek plusa, znajdujący się w prawym górnym rogu. W polach trzeba obowiązkowo uzupełnić dane oznaczone czerwoną gwiazdką oraz dodatkowo pole „Imię” (obowiązkowo!).

* Aby dodać użytkowników, nie trzeba mieć wykupionych stanowisk. Dodane konta nie będą po prostu aktywne, ale będzie można przypisać je jako handlowców do danych kontrahentów.

Po dodaniu użytkownika należy przejść do zakładki „kontrahenci” i wyszukać na liście danego kontrahenta, do którego ma być przypisany handlowiec. Gdy odnajdziemy na liście kontrahenta, musimy najechać na jego pozycje myszką, tak aby wyświetliły się po prawej stronie dodatkowe ikony opcji. Wybieramy ikonę „ołówka”, oznaczającą edycje danego kontrahenta. W nowym oknie, na samym dole powinno znajdować się pole „Przypisany handlowiec”, należy kliknąć to pole i z rozwijanej listy wybrać dodanego użytkownika. Wszystko należy zapisać przyciskiem „zapisz”. W tym momencie dany użytkownik, a więc handlowiec zostanie przypisany do wybranego kontrahenta.

Od tej pory w module „ustawienia” i zakładce „raporty” będzie można generować raporty, wybierając pole „pracownika” (wybierając nowego dodanego użytkownika) i wyświetlić wszystkie dokumenty związane z danym pracownikiem (i kontrahentem).

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok