Jak zaimportować wyciągi bankowe?

Księgowanie wyciągów dostępne jest w opcji „importuj wyciągi bankowe”, która znajduje się w module „KH” na dolnej belce – dolny pasek przeglądarki.

Wyciągi bankowe — pobierz wersję PDF

Okno importu składa się z 3 części. W pierwszej należy wybrać, skąd dane do księgowania mają zostać pobrane - z banku czy z modułu Płatności.

W zależności od tego, jaki rodzaj zostanie wybrany przy polu „skąd”, pokażą się odmienne dane:
1. Jeśli zostanie wybrany „bank”, to w drugiej części trzeba wskazać plik z wyciągiem bankowym oraz wybrać z listy bank, z którego wyciąg pochodzi.
2. Jeśli natomiast wybrano „płatności”, należy wskazać zakres dat, z którego mają zostać pobrane płatności.

W ostatniej części okna importu dostępny jest wybór kont księgowych po stronie MA i WN, które zostaną domyślnie przypisane do wpłaty, jak i wypłaty środków.

Po uzupełnieniu wszystkich pól należy kliknąć przycisk „importuj”. Efektem importu będzie okno księgowania wyciągu bankowego z wypełnionymi operacjami księgowania (opis, data, kwota, konta księgowe). Każda operacja będzie miała przyporządkowane takie konta, jakie wskazano na ekranie importu. W przypadku, gdy istnieją już operacje w systemie powiązane z zaimportowanym rachunkiem bankowym, konta domyślne zostaną zastąpione przez te, których użyto wcześniej.

Ostatnim krokiem jest kliknięcie „zapisz”, które spowoduje zapisanie dokumentu księgowego.


powrót do pytań

Skomentuj
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok