Jak podejrzeć analizę/wykres danych w Systim?

Zakładka „Analizy i wykresy” znajduje się w module "Ustawienia" w opcji "analizy" i przedstawia na wykresie analizę danych — przychody, koszty, księgowość, magazyn,
przepływy pieniężne, zamówienia itd.

Na wykresie widoczne są wartości obrotów w adekwatnym okresie (miesiąc/rok) wraz z podanymi liczbami (jeżeli zostanie odhaczona opcja „pokaż szczegóły”, opisana została poniżej). Dodatkowo kolumny wykresu oznaczone są określonym kolorem – czerwony to strata, zielony to zysk, a niebieski to przychód, dzięki temu wykres z analizami jest czytelniejszy do odczytu i dużo prostszy.

Dzięki odhaczeniu opcji „pokaż szczegóły” ukażą się wartości obrotów w miesiącach, a dodatkowo po najechaniu myszką na konkretne liczby z podaną wartością obrotów za dany miesiąc, pojawią się szczegółowe informacje na temat wartości z poszczególnych kategorii: strata, zysk, przychód — są to domyślne kategorie, które można rozwijać wedle swoich potrzeb.

Dodatkowo za pomocą filtrowania można określić okres, jaki ma być widoczny data od/do. Po wybraniu okresu należy kliknąć przycisk „odśwież wykres”.

Natomiast po prawej stronie znajduje się ikonka z trzema „kreskami”, która rozwija dodatkowe menu opcji, dzięki którym można wydrukować wybrany wykres lub pobrać do formatu: PNG, JPEG, PDF, SVG, OSV, XLS.

Poniżej wykresu znajdują się opcje do odznaczenia, w których to można wybrać dane, jakie mają się wyświetlać na wykresie. Są to kategorie „Sprzedaż i koszty”, „Oferty”, „Magazyn” i „Inne”.

Przy odhaczaniu dodatkowych pól danych, wykres zostaje zmieniony. Pojawiają się nowe kategorie w legendzie pod wykresem oraz dodatkowe dane liczbowe i liniowe.

Oczywiście po najechaniu myszką widoczne są szczegółowe informacje na temat wartości liczbowych z podziałem na wybrane kategorie, znajdujące się w legendzie pod wykresem.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok