Jaki ustawić port połączenia Systim z programem Systimplus?

I. USTAWIENIA W SYSTIMPLUS
Po uruchomieniu widoczna jest pierwsza zakładka „Ustawienia“ - służy ona do wprowadzenia ustawień połączenia programu SystimPlus z kontem Systim.

Port domyślny to „9999” - ustawiony w Systimplus.

II. USTAWIENIA NA KONCIE SYSTIM
Ten sam port „9999” musi zostać wprowadzony również w ustawieniach na koncie Systim (wraz z adresem IP lub domeną – domyślnie jest to „local.systim.pl”). Ustawienia znajdziemy w module „Administracja”, zakładce „opcje” w sekcji: „Drukarka fiskalna i paragony fiskalne”.

* Dlaczego „local.systim.pl”? Jeśli drukarka jest podłączona do tego komputera – ta opcja powinna być ustawiona na local.systim.pl. Jeśli natomiast na tej drukarce będą drukowane paragony z więcej niż jednego komputera – może być podane lokalne IP tego komputera (jakie dokładnie, zależy od komputera i sieci – kliknij menu Windows: „start”, wpisz w wyszukiwarce „cmd”, a w konsoli wpisz komendę: „ipconfig IPv4 Address”, aby sprawdzić adres tego komputera).

Dodatkowo mamy do wyboru opcje rodzaju połączenia z programem SystimPlus.
- Jeżeli wybierzemy "połączenie za pomocą wtyczki flash" (domyślnie wyłączona), trzeba upewnić się, czy w przeglądarce jest prawidłowo zainstalowana wtyczka flash (można sprawdzić ją pod adresem: http://www.adobe.com/software/flash/about/) oraz następnie upewnić się, że wtyczka nie jest zablokowana w przeglądarce.
- Jeśli wybierzemy natomiast "połączenie bezpośrednie" – należy upewnić się, czy został dodany wyjątek certyfikatu (kliknij w link obok tej opcji (przy uruchomionym SystimPlusie), i dodaj wyjątek (zaawansowane >> dodaj wyjątek)).


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok