Dlaczego przy eksporcie do płatnika w deklaracji są same wartości "zero"?

Aby deklaracja DRA została prawidłowo wygenerowana z poszczególnymi wartościami w polach, należy upewnić się, że w module "Kadry i Płace" w zakładce "płace" na liście płac w kolumnie " wypłacono" pojawia się wybrana data. Oraz analogicznie przy rachunkach w zakładce "rachunki". Jeżeli data nie występuje, oznacza to, że nie została dodana do listy płac/rachunków i w tym celu wchodzimy w edycję listy płac (ikona "ołówka"), następnie na samej górze w polu daty wypłaty ustawiamy datę i zapisujemy zmienioną listę płac. Dopiero teraz będzie można przejść do wygenerowania deklaracji.

Pamiętaj! Obowiązkowo przed wystawianiem deklaracji musi być uzupełniona data wypłaty na konkretnej liście płac (tym samym musi się ona pojawić także w kolumnie "WYPŁACONO" na liście wszystkich dodanych płac przy wybranej pozycji).

Po dodaniu daty "wypłacono", a następnie utworzeniu DRA za dany miesiąc powinny być widoczne w rozliczeniu konkretne wartości.

Podsumowując, należy kolejno wykonać następujące czynności:
1. Proszę usunąć deklaracje błędnie wystawione (z wartościami równymi zero)
2. Upewnić się, że dodana została "data wypłaty" w zakładce "płace" (oraz przy rachunkach).
3. Wygenerować ponownie nową deklarację DRA
4. Pobrać i podejrzeć plik .xml (powinny znaleźć się tu wartości)
5. Zaimportować do płatnika deklarację w formacie .xml i tutaj powinny być widoczne kwoty z pkt 4.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok