Dlaczego na niektórych fakturach drukuje się numer WZ a na niektórych nie?

Numer dokumentu WZ powinien domyślnie drukować się na wszystkich fakturach, do których wystawione zostały dokumenty WZ i które są powiązane z daną fakturą.

Najprościej sprawdzić powiązanie dokumentu faktury z dokumentem WZ poprzez kolumnę "DM" (dokument magazynowy) znajdującą się na liście faktur przy pozycji danej faktury.

Jeśli jest tam "ptaszek", oznacza to, że faktura jest powiązana z dokumentem magazynowym. Informacja taka znajduje się również w edycji danej faktury.

1. WIDOCZNY numer dokumentu WZ na wydruku faktury
- numer WZ zawsze będzie widoczny na wydruku faktury, jeżeli wystawimy go równocześnie z dodawaną fakturą. Oznacza to, że przy wystawieniu dokumentu sprzedaży należy zaznaczyć wydanie z magazynu - zostanie utworzony i powiązany dokument WZ z danym dokumentem. Na wydruku dokumentu ukaże się numer WZ.

2. NIEWIDOCZNY numer dokumentu WZ na wydruku faktury
Jeżeli jednak mimo powiązania dokumentu faktury z dokumentem WZ nadal nie widzimy jego numeru na wydruku, oznacza to, iż dokument WZ został wystawiony oddzielnie PO wystawieniu faktury, a nie równocześnie z wystawianą fakturą. Oznacza to, iż przy wystawianiu dokumentu nie zostaje wydany produkt z magazynu - najpierw zostaje wystawiony dokument sprzedaży, a następnie (osobno w późniejszym terminie) po jego wystawieniu zostaje dopiero dodany do niego (i powiązany samodzielnie) dokument WZ.

W tym wypadku należy wejść w edycję dokumentu, aby odświeżyć dane zapisane w dokumencie. Dlatego też należy wejść w edycję dokumentu i nic nie zmieniając, kliknąć ponownie "Zapisz". Po wykonaniu tej czynności dokument zostanie odświeżony o nowe dane (o dodany dokument WZ) i na wydruku będzie widoczny numer WZ.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok