Jak wczytać plik z danymi kontrahentów z innego programu do Systim?

Aby zaimportować dane kontrahentów do Systim należy wykonać określone czynności:
1. Eksportujemy plik z programu (np. Subiekt) i zapisujemy go na dysku naszego komputera.
2. Wchodzimy w program Systim i przechodzimy do modułu "Ustawienia" oraz do opcji "import danych" (tabela opcji po lewej stronie). Po odszukaniu programu z jakiego ma nastąpić import (np. import danych kontrahentów z programu Subiekt) wystarczy kliknąć na odpowiednią opcję i w kolejnym oknie wgrać (zaimportować) wyeksportowany wcześniej plik.
3. Po poprawnym zaczytaniu pliku ukaże się nowe okno w Systim z pobranymi z pliku danymi umieszczone w odpowiednich kolumnach danych. Na tym etapie możliwa będzie akceptacja zgranych plików lub ich ewentualna modyfikacja. Dopiero po akceptacji kontrahenci zostaną dodani do Systim.

UWAGA:
Dokument wyeksportowany z innego programu musi posiadać określony format, np. format .CSV (po średnikach), aby można było następnie zaimportować go do programu Systim. Plik importowany do Systim (np. w formacie .csv) musi składać się również z poprawnych pól danych, np. l.p, NIP, ulica etc. - jest to zależnie od programu z którego eksportujemy dane.

W związku z powyższym należy w module "Ustawienia" i "import danych" odnaleźć przy danej nazwie programu niebieską ikonę "i" - po najechaniu kursorem na ikonę wyświetlą się informacje dotyczące danych (kolumn, wierszy) z jakich powinien składać się importowany plik do Systim (np. nazwa, cena, vat etc.). Plik musi posiadać również określony format do importu do Systim (np. .csv). Jeżeli wyeksportowany plik posiada zły format lub inne kolumny danych należy edytować do w programie np. Microsoft Excel i po prawidłowej modyfikacji zapisać, a następnie poprawnie zaimportować do Systim.

-----------------
Dane można importować również do Systim, przygotowując plik wg wybranego formatu. Poniżej przykład dla formatu programu Subiekt:

Na początku należy zwrócić uwagę na to, iż dwa pierwsze pola na początku wiersza muszą pozostać albo puste, albo jakkolwiek oznaczone. Tak więc, wiersz powinien wyglądać w następujący sposób:
1;x;"DSC z o.o.";"Denat Seca Center";555;"ulica Kosynierów 2";"Warszawa";"81-888";"605258963"

- znaki "" nie są obowiązkowe! Wystarczy oddzielić dane tylko średnikami ";",
- pierwsze pole określa numer ID (np. 1, 2, 3... itd.), natomiast drugie pole pozostaje puste (oznaczone znakiem "x").

Obowiązkowe wymagane pola, które muszą znaleźć się w pliku to:
[numer ID];[puste pole];[nazwa_skrot];[nazwa];[nip];[ulica];[miejscowosc];[kodpocztowy];[telefon]

Według powyższego schematu należy rozpisać w wierszu po średnikach ww. dane kontrahentów.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok