KONTAKT


Enadis sp. z o.o.
ul.Morska 149 U2
Gdynia 81-222
Infolinia:
22 350 64 30
pn - pt: 8:30 - 16:30
Aby wystawić fakturę korygującą (do dokumentu sprzedaży lub zakupu) należy wejść w zakładkę "sprzedaż/zakup" i najechać kursorem na pozycję wystawionego dokumentu - na liście dokumentów.
Po prawej stronie (pozycji faktury) ukażą się ikony dodatkowych opcji. Opcja "wystaw korektę" umożliwi wystawienie korekty do faktury. Po kliknięciu, system przeniesie użytkownika do nowego okna, w którym należy uzupełnić pole "Podstawa korekty" wpisując np. zmiana ceny. Następnie wypełniamy sekcję "PO KOREKCIE" - dokonujemy tutaj korekty wybranych wartości produktu (nazwa, ilość, cena itp.). Dodatkowo można dodać treść przed korektą i po korekcie, zmienić wartość zaliczki po korekcie oraz dodać załączniki do korekty. Po dokonaniu zmian klikamy przycisk "Zapisz".
Program umożliwia wystawienie korekty wyłącznie do faktury, która istnieje już w programie. Jeśli chcemy wystawić korektę do nieistniejącej w programie faktury (np. jeśli dopiero zmieniliśmy program fakturujący na Systim), to należy najpierw wprowadzić do programu tamtą fakturę pierwotną, a następnie ją skorygować zgodnie z instrukcją powyżej.
![]() |
Zapoznaj się z odpowiedziami na często
zadawane pytania » |
![]() |
Sprawdź nasz poradnik wideo Systim »
|
![]() |
Sprawdź pomoc dostępną na koncie Systim w module "Pomoc" »
|