Jak wystawić korektę do faktury?

Aby wystawić fakturę korygującą (do dokumentu sprzedaży lub zakupu) należy wejść w zakładkę "sprzedaż/zakup" i najechać kursorem na pozycję wystawionego dokumentu - na liście dokumentów.

Po prawej stronie (pozycji faktury) ukażą się ikony dodatkowych opcji. Opcja "wystaw korektę" umożliwi wystawienie korekty do faktury. Po kliknięciu, system przeniesie użytkownika do nowego okna, w którym należy uzupełnić pole "Podstawa korekty" wpisując np. zmiana ceny. Następnie wypełniamy sekcję "PO KOREKCIE" - dokonujemy tutaj korekty wybranych wartości produktu (nazwa, ilość, cena itp.). Dodatkowo można dodać treść przed korektą i po korekcie, zmienić wartość zaliczki po korekcie oraz dodać załączniki do korekty. Po dokonaniu zmian klikamy przycisk "Zapisz".

Program umożliwia wystawienie korekty wyłącznie do faktury, która istnieje już w programie. Jeśli chcemy wystawić korektę do nieistniejącej w programie faktury (np. jeśli dopiero zmieniliśmy program fakturujący na Systim), to należy najpierw wprowadzić do programu tamtą fakturę pierwotną, a następnie ją skorygować zgodnie z instrukcją powyżej.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok