Jak dodać fakturę końcową do FV zaliczkowej zakupowej?

Jeżeli została wprowadzona do programu faktura zaliczkowa zakupowa i do niej chcemy wystawić fakturę końcową, a nie kolejną zaliczkową, to należy wykonać następujące kroki:

1. Odnajdujemy na liście zakupów odpowiednią fakturę i przy tej pozycji w kolumnie ZAPŁACONO znajdują się dwie ikony "złotych pieniędzy". Należy kliknąć pierwszą z nich, w celu dodania kolejnej faktury zaliczkowej (de facto końcowej).
2. W nowym oknie dodawania faktury końcowej należy uzupełnić ręcznie kwotę do zapłaty, (zawsze będzie uzupełniona jako 0, ręcznie należy zmienić podaną kwotę na inną wg otrzymanej faktury) oraz produkty w dolnej pozycji.
3. Następnie w tym samym oknie, ale na samej górze trzeba zmienić kategorię zakupu, a więc rodzaj dokumentu (domyślnie jest on zablokowany). W tym celu należy kliknąć w link "kliknij tutaj", a dokładniej w tekście oznaczonym kolorem czerwonym "Jeśli chcesz zaksięgować fakturę zaliczkową końcową, kliknij tutaj, wybierz kategorię zakupu i zaznacz pole "faktura zaliczkowa końcowa". Dopiero wtedy będzie można zmienić rodzaj dokumentu z faktury zaliczkowej na końcową.
4. Po uzupełnieniu całego okna wprowadzania faktury zakupowej końcowej, należy zatwierdzić zmiany przyciskiem "zapisz".


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok