Jak dodać fakturę końcową do FV zaliczkowej zakupowej?

Jeżeli została wprowadzona do programu faktura zaliczkowa zakupowa i do niej chcemy wystawić fakturę końcową, a nie kolejną zaliczkową, to należy wykonać następujące kroki:

1. Odnajdujemy na liście zakupów odpowiednią fakturę i przy tej pozycji w kolumnie ZAPŁACONO znajdują się dwie ikony "złotych pieniędzy". Należy kliknąć pierwszą z nich, w celu dodania kolejnej faktury zaliczkowej (de facto końcowej).
2. W nowym oknie dodawania faktury końcowej należy uzupełnić ręcznie kwotę do zapłaty, (zawsze będzie uzupełniona jako 0, ręcznie należy zmienić podaną kwotę na inną wg otrzymanej faktury) oraz produkty w dolnej pozycji.
3. Następnie w tym samym oknie, ale na samej górze trzeba kliknąć w link "kliknij tutaj" (dokładniej w tekście oznaczonym kolorem czerwonym)  aby wybrać fakturę zaliczkową końcową.

4. Kolejnym krokiem jest wybranie kategorii zakupu.
5. Po uzupełnieniu całego okna wprowadzania faktury zakupowej końcowej, należy zatwierdzić zmiany przyciskiem "zapisz".

 


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok