W raporcie RZIS w drugiej kolumnie wartości (za poprzedni rok) są zerowe

Jeżeli pobrany raport RZiS (np. na 2018 rok) posiada w drugiej kolumnie wartości zerowe (za poprzedni rok, np. 2017 rok), oznacza to, że brakuje powiązania pozycji RZiS między latami. Należy wejść w edycję planu RZiS z 2018 roku (księgowość >> konfiguracja >> układ RZiS) i dokonać jego edycji.

Dokładniej mówiąc, należy kliknąć na drzewku poszczególne konta i po prawej stronie edytować ich ustawienia - w polu "Powiązane pozycje z roku poprzedniego:" wybrać odpowiednie konto z listy i zapisać zmiany. Należy powiązać wszystkie konta. Wtedy na raportach z 2018 roku ukażą się w drugiej kolumnie danych zamiast zer - odpowiednie kwoty.

Uwaga! W edycji RZiS za 2018 rok wybiera się w polu "Powiązane pozycje z roku poprzedniego:" konta z 2017 roku. Tak więc, dopiero w raporcie 2018 będą uzupełnione o poprawne kwoty raporty. Natomiast generowany raport za 2017 rok, np. 2017-12-31 w drugiej kolumnie będzie miał zera, ponieważ nie ma powiązania kont z rokiem 2016 (tych lat obrotowych nie mają Państwo na koncie).


powrót do pytań
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok