W raporcie RZIS w drugiej kolumnie wartości (za poprzedni rok) są zerowe

Jeżeli pobrany raport RZiS (np. na 2018 rok) posiada w drugiej kolumnie wartości zerowe (za poprzedni rok, np. 2017 rok), oznacza to, że brakuje powiązania pozycji RZiS między latami. Należy wejść w edycję planu RZiS z 2018 roku (księgowość >> konfiguracja >> układ RZiS) i dokonać jego edycji.

Dokładniej mówiąc, należy kliknąć na drzewku poszczególne konta i po prawej stronie edytować ich ustawienia - w polu "Powiązane pozycje z roku poprzedniego:" wybrać odpowiednie konto z listy i zapisać zmiany. Należy powiązać wszystkie konta. Wtedy na raportach z 2018 roku ukażą się w drugiej kolumnie danych zamiast zer - odpowiednie kwoty.

Uwaga! W edycji RZiS za 2018 rok wybiera się w polu "Powiązane pozycje z roku poprzedniego:" konta z 2017 roku. Tak więc, dopiero w raporcie 2018 będą uzupełnione o poprawne kwoty raporty. Natomiast generowany raport za 2017 rok, np. 2017-12-31 w drugiej kolumnie będzie miał zera, ponieważ nie ma powiązania kont z rokiem 2016 (tych lat obrotowych nie mają Państwo na koncie).


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok