Dlaczego nie moge dodać płatności do faktury do paragonu?

Płatność w fakturze do paragonu z kasy fiskalnej dodawana jest automatycznie przez system. Aby płatność została dodana, należy:
- w polu "w terminie płatności" wpisać zero oraz
- w polu "Zapłacono" powinna być wpisana pełna kwota zapłaty za fakturę.

Dzięki uzupełnieniu ww. dwóch pól po wystawieniu faktury do paragonu będzie ona oznaczona jako opłacona - na wydruku dokumentu (podgląd w formacie PDF).


Warto jeszcze wspomnieć, że do tego rodzaju dokumentu nie ma możliwości dodania płatności ręcznie - czyli dodania płatności w zakładce Płatności aby ją następnie powiązać z fakturą ręcznie. Wszystko dlatego, że jest to faktura na podstawie paragonu (a więc opłaconego paragonu) i wystawia się do niego fakturę na życzenie klienta. Tak więc, nie można dodać po raz drugi do niej płatności i system blokuje tę możliwość.Na koniec warto jeszcze wiedzieć, że do innych dokumentów istnieje możliwość powiązania (skojarzenia) płatności z fakturą samodzielnie, np. paragonu zwykłego czy paragonu fiskalnego. Podsumowując:
- Paragonu fiskalnego nie można powiązać z płatnością bo paragon fiskalny wystawiany jest już jako opłacony. No chyba, że odznaczyliby Państwo na liście kwadrat z pozycją ZAPŁACONO i wtedy dodali ręcznie płatność lub powiązali.
- Zwykłego paragonu nie można powiązać, w następujący sposób; w zakładce "Płatności" należy w kolumnie ROZLICZONO wybrać pierwszą ikonę skojarzenia płatności i powiązać tą płatność z wybranym paragonem.
- Faktury do paragonu z kasy fiskalnej nie można powiązać z płatnością.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok