Jak dodać zamówienie produkcyjne w module Produkcja?

Aby dodać poprawnie zamówienie produkcyjne, na początek należy dodać recepturę.

W celu dodania receptury i potem zamówienia należy wykonać dwa podstawowe kroki:

1. Przechodzimy do modułu Sprzedaż i Zakup, następnie zakładki Produkcja > Receptury i klikamy przycisk „dodaj recepturę".

W nowym oknie uzupełniamy wszystkie pola o dane: wybieramy produkt z magazynu (lub dodajemy nowy), następnie dodajemy jego składniki (czyli składowe głównego produktu z magazynu lub dodajemy nowe składniki), opcjonalnie możemy oznaczyć opcję „możliwość dekompletacji" i na koniec zapisujemy wszystko.

Dodaną recepturę można w każdym momencie pobrać do formatu PDF, edytować lub usunąć.

Uwaga! Jeżeli przy tworzeniu receptury oznaczyliśmy opcję dekompletacji, to możemy jej dokonać w zakładce "Produkty". Odnajdujemy na liście wskazany produkt (np. Gra The Sims, w naszym przykładzie) i klikamy ikonę opcję, wybieramy edycję produktu.
W nowym oknie edycji produktu widoczna jest dodatkowa zakładka "Dekompletacja", klikamy ją i widzimy pole do wpisania ilości produktów do zdekompletowania oraz obok opcję wykonania dekompletacji, czyli "dekompletuj produkt". Potwierdzamy wszystko przyciskiem "Zapisz".

2. Następnie przechodzimy do zakładki Produkcja > Zamówienie produkcyjne i klikamy przycisk „dodaj zamówienie".

W nowym oknie uzupełniamy pola o dane: kontrahent (z możliwością dodania nowego kontrahenta), data wystawienia i realizacji, status, magazyn, numer dokumentu i opcjonalnie uwagi oraz wyszykujemy dodaną wcześniej recepturę (która będzie powiązana z tworzonym zamówieniem).

Dodane zamówienie można w każdym momencie pobrać do formatu PDF, edytować lub usunąć.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok