Jak wyksięgować koszty w księgowości?

Wyksięgować należy koszty, które trafiają do zakładki „Wpisy po terminie” (ponieważ nie zostały opłacone w ciągu 90 dni według ustalonego w programie pola "termin płatności" i według pola "data zapłaty"; w zależności od określonego przypadku księgowania pojawią się na liście lub nie pojawią).

Uwaga! Jeśli jednak jakąś fakturę z listy wpisów po terminie opłacimy, to należy w danym księgowaniu oznaczyć, iż została ona zapłacona, uzupełniając pole „data zapłaty”. W związku z czym, w tym przypadku należy wtedy wejść w zakładce „Wpisy po terminie”, kliknąć ikonę „opcję” (na liście przy wybranym księgowaniu) i wybrać opcję „edycja wpisu”, tam należy uzupełnić ww. pole „data zapłaty”. Jeśli zaś wszystkie faktury regulujemy regularnie, to nie musimy tego pola uzupełniać, i możemy po prostu zignorować zakładkę „Wpisy po terminie”.

Jeżeli jednak chcemy wykonać wyksięgowanie wpisu, należy przy danej pozycji wpisu po terminie (w zakładce „Wpisy po terminie”) kliknąć ikonę „opcje” i wybrać „wyksięguj wpis”.

Następnie ukaże się nowe okno z uzupełnionym księgowaniem, można sprawdzić dane i dokonać zapisu. Po zapisaniu w zakładce „Wyksięgowane koszty” pojawi się wskazany wpis. Obok widoczna będzie jeszcze opcja „zaksięguj ponownie”.


powrót do pytań
Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok