Dlaczego wystawienie faktury nie powoduje wydania towaru z magazynu?

Domyślnie wystawienie faktury nie powoduje wydania towaru z magazynu. Aby utworzyć fakturę z dokumentem magazynowym albo wystawić dokument magazynowy do już wystawionej faktury, należy wykonać jeden z dwóch poniższych kroków.

1. Aby dokument magazynowy został utworzony od razu z fakturą, należy przy wystawieniu takiej faktury wybrać opcję „wydaj z magazynu” wraz z wybieraniem odpowiedniego magazynu z listy. Spowoduje to automatyczne utworzenie dokumentu magazynowego (z fakturą). Dla przykładu może być wystawiony dokument WZ do faktury, który pomniejszy stan magazynowy produktów zgodnie z fakturą. Obydwa dokumenty będą ze sobą automatycznie powiązane.

2. Aby dodać dokument magazynowy do już wystawionej faktury, należy na liście faktur przy wybranej pozycji faktury wybrać ikonę "Opcje" i wybrać opcję dotyczącą wystawienia dokumentu magazynowego do tej faktury (np. wystaw dokument PZ..." lub "wystaw dokument WZ..". Po wybraniu tej opcji zostanie wystawiony powiązany dokument magazynowy do danej faktury.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok