KONTAKT


Enadis sp. z o.o.
ul.Morska 149 U2
Gdynia 81-222
Infolinia:
22 350 64 30
pn - pt: 8:30 - 16:30
Jeśli księgujemy z poziomu zakładki "zakup" albo "sprzedaż", to najpierw upewnijmy się, czy w ogóle powstało księgowanie. Może być bowiem taka sytuacja, że wprowadziliśmy dokument zakupu czy sprzedaży, ale z jakiegoś powodu nie utworzyło się do niego księgowanie. Zaś dopiero księgowanie powoduje, że dana kwota wchodzi do RZiS.
Może tak być w sytuacji gdy np. mamy błędny szablon księgowania, lub wprowadziliśmy niezgodne kwoty netto brutto i VAT. Albo po prostu w sytuacji, gdy wprowadziliśmy zakup czy sprzedaż, ale nie mamy włączonego księgowania automatycznego i nie kliknęliśmy opcji "Zaksięguj dokument".
Aby to sprawdzić wejdźmy w edycję dokumentu kosztowego czy przychodowego, tam kliknijmy zakładkę księgowanie. Pojawią się informacje o tym, czy dokument jest zaksięgowany czy nie. Jeśli jest to będzie można przejść do edycji tego dokumentu.
Jeśli nie mamy księgowania, to musimy je wykonać - na liście dokumentów wybieramy przy danym zakupie/sprzedaży opcję "Zaksięguj" i zatwierdzamy.
Jeśli księgowanie już jest, to wejdźmy w jego edycję. Wpierw jednak otwórzmy w innym oknie przeglądarki zestawienie podatkowe, lub pobierzmy RZiS do pliku PDF.
W edycji księgowania zmieńmy kwotę, np. zamiast 1000 wpiszmy tam 2000 i zapiszmy. Teraz znów otwórzmy w innym oknie przeglądarki zestawienie podatkowe, lub pobierzmy RZiS do pliku PDF. Porównując nowe zestawienie czy RZiS z tym poprzednim najłatwiej jest ustalić, czy dane księgowanie poprawnie jest używane do obliczenia podatku.
![]() |
Zapoznaj się z odpowiedziami na często
zadawane pytania » |
![]() |
Sprawdź nasz poradnik wideo Systim »
|
![]() |
Sprawdź pomoc dostępną na koncie Systim w module "Pomoc" »
|