Jak wprowadzić korektę faktury sprzedażowej ze zmianą adresu nabywcy?

Aby wprowadzić korektę faktury sprzedażowej, na której musimy zmienić adres nabywcy, w pierwszej kolejności należy w zakładce "kontrahenci" znaleźć danego kontrahenta, którego dane chcemy zmienić, i zmienić je na poprawne.
Następnie wystawiamy korektę do faktury, klikając opcję wystawienia korekty przy danej fakturze. Program automatycznie zaciągnie nowe dane firmy do korekty.
Następnie musimy uzupełnić pole "powód korekty", np. "błędny adres nabywcy". W polu "dodatkowo treść przed korektą" wpisujemy takie dane nabywcy, jakie były wprowadzone na fakturze przed korektą. W polu "dodatkowo treść po korekcie" zaś wpisujemy takie dane, jakie powinny znaleźć się na dokumencie po korekcie.

Uwaga: jeśli faktura jest przez nas w Systim księgowana, to musimy również upewnić się, że nowe, poprawne dane wprowadzone są do rejestru VAT/pliku JPK. W tym celu musimy wejść w odpowiednie księgowanie i tam również zmienić dane nabywcy na poprawne. Następnie należy przesłać korektę pliku JPK_V7 za dany okres, w którym skorygowaliśmy dane na fakturze.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok