Do czego służy kod QR na fakturze?

Na fakturach sprzedażowych w Systim pojawia się domyślnie kod QR. Kod ten domyślnie pojawia się na fakturach, gdzie nie zmieniono szablonu wydruku na własny. Jeśli na jakimś koncie mają Państwo ustawiony swój własny szablon faktury, to taki kod się tam nie pojawi, można go dodać ręcznie.

Jeśli chcemy dodać na fakturę sprzedażową taki kod, to należy w szablonie dokumentu wprowadzić znacznik #QR_INVOICE# (uwaga - obecnie obsługiwane są tylko faktury w walucie PLN, faktury zwykłe i proforma).

Dzięki kodowi QR Państwa klient, który otrzyma fakturę, może w aplikacji mobilnej swojego banku zeskanować kod QR. Gdy to zrobi będzie mógł natychmiastowo zapłacić Państwu za fakturę.

Operacja ta wygląda następująco:
- włączamy aplikację mobilną banku,,
- wybieramy opcję "przelew z kodu QR" (lub o podobnej nazwie, zależnie od banku),
- skanujemy kod, pojawią się dane do przelewu jak numer rachunku i kwota, zatwierdzamy - przelew zostanie wysłany do odbiorcy.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok