Jak dodać remanent likwidacyjny?

Aby w programie Systim zaksięgować operacje związane z remanentem likwidacyjnym w pierwszej kolejności przygotowujemy dokument spisu z natury. W tym celu możemy samodzielnie przygotować arkusz korzystając np. z programu Excel albo wykorzystać moduł Inwentaryzacji z programu Systim. Wybierając ten drugi wariant korzystamy z modułu Sprzedaż I Zakup -> Magazyn. Wybieramy zakładkę Raporty, w której określamy dzień, na jaki ma być utworzony raport. Następnie wybieramy magazyn, którego on dotyczy. Aby uzyskać możliwość edytowania i wykorzystania danych należy wybrać odpowiedni format raportu, po czym możemy go zmodyfikować zgodnie z poniższym wzorem, aby spełniał wymagania dla dokumentu, który musimy złożyć do urzędu skarbowego, zgodnie z art. 14 ust. 5 ustawy o VAT. 

  

  W ten sposób ustalimy łączną kwotę podatku VAT, którą wykazać musimy w pliku JPK_V7.W tym celu wprowadzamy odpowiedni zapis bezpośrednio do KPIR.W oknie nowego dokumentu uzupełniamy dane dotyczące daty i nr dokumentu oraz wypełniamy część związaną z ewidencją VAT. Ważne jest aby podczas wprowadzania dokumentu wybrać odpowiedni rejestr: „Towary i usługi objęte spisem z natury, o którym mowa w art. 14 ust. 5 ustawy”.  

  Nie wpisujemy żadnej kwoty do kolumn KPiR.Łączna kwota podatku VAT zostanie wykazana w pliku JPK w poz. 33  


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok