Jak pobierać aukcje z Allegro?

Integracja z Allegro umożliwia skonfigurowanie konta Systim z kontem Allegro, tak aby do konta Systim (w zakładkę „allegro”) wpływały zamówienia złożone przez Allegro.

Integracja Allegro umożliwia pobieranie informacji o aukcjach, oznaczanie ich statusu (jako otwarte lub zamknięte) oraz umożliwia wystawienie faktur do danego zamówienia.

Aby pobierać dane z konta Allegro o zakupionych produktach, należy:
1. Najpierw skonfigurować konto Allegro. W tym celu należy wejść w moduł „Ustawienia” i wybrać opcję „Konta Allegro”. W nowym oknie trzeba wybrać możliwość dodania nowego konta Allegro i podać tam swoje dane dostępowe — login i hasło.

Do Systim można dodać dowolną ilość kont Allegro – nie ma ograniczeń ani limitów.

2. Pobrać zamówienia z Allegro do zakładki Zamówienia >> „allegro”. Po skonfigurowaniu konta Allegro należy przejść do zakładki „Zamówienia”. W górnej części okna (pod nazwą zakładki „Zamówienia”) widoczne są dodatkowe opcje, należy kliknąć opcję „Allegro” >> „odśwież”. Dzięki opcji „odśwież” zostaną pobrane aktualne (nowe) aukcje z Allegro.

* W górnej części okna jest filtr, który umożliwia filtrowanie listy po statusie zakupu (otwarte/zamknięte — jest to status wyłącznie w programie Systim, niemający wpływu na aukcję). Status „otwarty” oznacza pobrane zamówienie, którym jeszcze się nie zajęliśmy. Natomiast status „zamknięty” oznacza, iż do zamówienia została wystawiona faktura lub inny dokument sprzedaży. Można również filtrować aukcje po koncie, na którym była wystawiona, jeśli mamy w programie skonfigurowane więcej niż jedno.

Na liście kupionych (czy raczej sprzedanych przez nas) produktów, po prawej stronie jest ikonka umożliwiająca wystawienie faktury. Po jej kliknięciu przejdziemy do ekranu wystawienia faktury. Można również zaznaczyć kilka produktów kupionych przez tę samą osobę, przy pomocy okienek po lewej stronie listy, i wybrać opcję wystaw fakturę, która znajduje się na dole okna, po lewej stronie. Wówczas wystawimy fakturę z kilku zakupów jednocześnie.

Na liście jest również przycisk status „otwarte/zamknięte” po kliknięciu można w szybki sposób zmienić status danego zakupu.

Jeśli spróbujemy wystawić fakturę z aukcji różnych osób albo tylko z jednej aukcji, gdy kupujący kupił towar z kilku, to program wyświetli ostrzeżenie, i umożliwi przejście do wystawienia faktury z wszystkich aukcji danego kupującego.

Żeby jednak przejść do wystawienia faktury, musimy najpierw podpowiedzieć programowi, jakiego produktu dotyczy dana aukcja. W tym celu klikamy w ikonę „paczka” w kolumnie produkt i wyszukujemy odpowiedni produkt na liście, następnie zatwierdzamy. Teraz będzie można już wystawić fakturę. Jeśli z aukcji o takiej samej nazwie program w przyszłości pobierze jakiś zakup, to będzie już wiedział, iż dotyczy on tego wybranego produktu. Będzie można jednak zawsze to zmienić, klikając opcję „paczka”.

Po przejściu do wystawienia faktury wybieramy czy chcemy wystawić fakturę, czy inny dokument. Następnie standardowo wypełniamy pola faktury (a w zasadzie jedynie weryfikujemy ich poprawność). Po wystawieniu faktury program automatycznie oznaczy wybrane aukcje jako „zamknięte”.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!