Jak wgrać do Systim listę produktów z Excela?

Aby nie dodawać produktów pojedynczo (oddzielnie) jeden po drugim, warto skorzystać z opcji dodania większej ilości produktów jednocześnie. Można tego dokonać w łatwy i szybki sposób — importując listę produktów z pliku Excel.

W tym celu należy przejść do zakładki „Produkty” i wybrać na samym dole paska przeglądarki opcję „pobierz zestawienie”. Wówczas zostanie pobrany szablon – schemat kolumn do wprowadzenia w nich danych (np. cena, kategoria, opis).

Gdy szablon zostanie już pobrany na dysk twardy komputera, należy wprowadzić do niego podstawowe dane w kolumnach — zachowując przy tym niezmienny schemat nazw kolumn.

Należy przede wszystkim uzupełnić w danym zestawieniu takie pozycje jak: nazwa, kategoria, jednostka, cena.

UWAGA! Warto przy tym pamiętać, że jeśli dany element zawiera wypełnione pole "ID" to zostanie zaktualizowany element o danym numerze ID. Jeśli zaś pozostawimy to pole puste, to element zostanie dodany jako nowy i zostanie mu nadany automatycznie nowy numer ID.

Po wykonaniu powyższych czynności należy zapisać zmieniony plik (w tej samej nazwie) i następnie zaimportować go ponownie do Systim — poprzez opcję, która znajduje się w tym samym miejscu, co opcja pobrania zestawienia ➡, a więc należy wybrać opcję „aktualizacja z Excela”.

Po zaimportowaniu listy produktów (według pobranego schematu zestawienia produktów) zostaną one dodane.

---------------

W wyżej opisany sposób można dodać do programu jedynie produkty, natomiast ich ilości muszą być dodane poprzez dokumenty magazynowe — WZ/PZ. Na początku pracy z programem i po pierwszym wprowadzeniu produktów najlepiej dokonać tego poprzez wystawienie dokumentu inwentaryzacji, umieszczając na nim wszystkie produkty i zmieniając ich stany za jednym razem. Inwentaryzację też można wykonać poprzez import, opcja dostępna w module Magazyn >> "zaimportuj inwentaryzację".

powrót do pytań
~Igorhmv 29.04.2023 01:06 Ukraine
#1

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok