Jak edytować szablon faktury zw. z VAT?

Aby edytować elementy faktury zw. z VAT (np. dodając wymaganą podstawę prawną uprawniającą do zwolnienia) należy wejść w moduł "Ustawienia" a następnie po lewej stronie odszukać opcję "szablony dokumentów".

Przy pozycji 22 będzie szablon o nazwie "Rachunek" - należy najechać myszką na jego pozycję, aby ukazały się dodatkowe ikony opcji. Wpierw należy go pobrać (poprzez drugą ikonkę "dokument"), nanieść zmiany do pliku (w programie LibreOffice) i zapisać. Tak zmieniony i zapisany plik (zapisany pod tą samą nazwą domyślną!) należy wgrać ponownie do systemu, poprzez pierwszą ikonkę "ołówka".

----
Uwaga!

Dodatkowa informacja o podstawie prawnej, która powinna się znaleźć na powyższym dokumencie faktury zw. z VAT, dodają ją tylko podatnicy zwolnieni z VAT. Na fakturze zw. z VAT, powinna znaleźć się podstawa prawna uprawniającą do zwolnienia. Takiej adnotacji nie muszą podawać tylko zwolnieni ze względu na nieprzekraczanie limitu obrotu w wysokości 150 000 zł.


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok