Jak ustawić KOPIA/ORYGINAŁna dokumentach?

Aby na dokumentach sprzedaży (np. na fakturze) pojawiała się adnotacja "KOPIA / ORYGINAŁ" należy edytować zmienną w szablonie dokumentu.

Domyślnie opcja KOPIA/ORYGINAŁ jest w systemie wyłączona, ponieważ określenia te nie są już wymagane na fakturze. Domyślnie ustawiona jest tylko adnotacja "duplikat + data".

Aby jednak na dokumentach wyświetlała się adnotacja kopia/oryginał należy edytować szablon dokumentu. W tym celu należy przejść do modułu "ustawienia" i wybrać opcję "szablony dokumentów". Na liście wyszukujemy dany rodzaj dokumentu, np. faktura VAT. Pobieramy dokument na dysk twardy i otwieramy w darmowym programie LibreOffice (nie możemy edytować dokumentu w Microsoft Office!).

W edycji dokumentu należy podmienić zmienną " #DUPLIKAT# " na zmienną " #ORYGINAL_KOPIA_DUPLIKAT# " - zmienne te umiejscowione są w prawym górnym rogu.

Po dokonaniu zmian plik należy zapisać w tej samej nazwie, w jakiej zapisany był na koncie Systim. Ponownie trzeba plik wgrać do systemu, poprzez ikonę pierwszą "ołówek" - znajduje się przy pozycji danego dokumentu, np. faktura.

Od tej pory (po wgraniu nowego szablonu dokumentu), kolejne wystawiane dokumenty będą miały oznaczenie KOPIA/ORYGINAŁ na wydruku.

Jeżeli chcemy, aby starsze dokumenty (już wystawione dokumenty w systemie) również zostały zaktualizowane o daną adnotację, musimy wejść w edycję danego dokumentu i nic nie robiąc, tylko kliknąć przycisk "zapisz". Spowoduje to załadowanie nowych zmian w dokumencie i wydruk będzie widoczny z nowym określeniem "kopia/oryginał".


---------------
Szczegóły dotyczące sposobu modyfikacji szablonu faktury znajdują się w podręczniku użytkownika.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok