Cena do czterech miejsc po przecinku

W Systim cena produktu może zawierać do czterech miejsc po przecinku.

Taką cenę możemy wprowadzić w zakładce produkty (w produktach możliwe jest wprowadzanie ceny jako liczby do 4 miejsc po przecinku ), a także w zakładce kontrahent w opcji gdzie ustalamy cenę dla danego kontrahenta. Następnie cenę taką możemy też wpisać w polu "cena" na fakturze.

W przypadku podania na fakturze rabatu, jeśli cena będzie do dwóch miejsc po przecinku (włącznie), to cena po rabacie również będzie obliczona jako do dwóch miejsc po przecinku. Jeśli zaś cena będzie od trzech do czterech miejsc po przecinku (nie licząc końcowych zer), to cena po rabacie będzie mogła zawierać do czterech miejsc po przecinku (oczywiście tylko w przypadku, gdy po przeliczeniu ceny faktycznie taka wartość wyjdzie).

Taka cena też może zostać zamieszczona na zamówieniach.

Tego typu ceny mogą zostać zamieszczone wyłącznie na: dokumentach sprzedażowych (poza paragonami fiskalnymi, gdyż drukarki fiskane nie obsługują takiej możliwości), zamówieniach, w kartotece produktów i kartotece kontrahentów.

Takiej możliwości nie ma na dokumentach zakupowych ani na magazynowych.

Program nie pozwoli na wydrukowanie faktury ani paragonu fiskalnego z faktury, zawierającej ceny z 4 cyframi po przecinku.

 

 

----------------------------------------

Ważne

Warto pamiętać o tym, że na dokumentach sprzedażowych cena może zawierać cyfry do 4 miejsc po przecinku, cena po rabacie również do 4 miejsc po przecinku, ale wartość netto, VAT, wartość brutto i tak zawsze będzie zaokrąglona do 2 miejsc po przecinku.


powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!