Cena do czterech miejsc po przecinku

W Systim cena produktu może zawierać do czterech miejsc po przecinku. Taką cenę możemy wprowadzić w zakładce produkty, a także w zakładce kontrahent w opcji gdzie ustalamy cenę dla danego kontrahenta. Następnie cenę taką możemy też wpisać w polu "cena" na fakturze.

W przypadku podania na fakturze rabatu, jeśli cena będzie do dwóch miejsc po przecinku (włącznie), to cena po rabacie również będzie obliczona jako do dwóch miejsc po przecinku. Jeśli zaś cena będzie od trzech do czterech miejsc po przecinku (nie licząc końcowych zer), to cena po rabacie będzie mogła zawierać do czterech miejsc po przecinku (oczywiście tylko w przypadku, gdy po przeliczeniu ceny faktycznie taka wartość wyjdzie).

Taka cena też może zostać zamieszczona na zamówieniach.

Tego typu ceny mogą zostać zamieszczone wyłącznie na: dokumentach sprzedażowych (poza paragonami fiskalnymi), zamówieniach, w kartotece produktów i kartotece kontrahentów.

Program nie pozwoli na wydrukowanie faktury ani paragonu fiskalnego z faktury, zawierającej ceny z 4 cyframi po przecinku.


powrót do pytań

Skomentuj




Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok