Jak edytować układ bilansu?

Aby edytować układ bilansu, należy wejść w moduł „Księgowość” i zakładkę „KH”.

Następnie wybrać opcję „konfiguracja” i kliknąć ikonę „Układ bilansu”. W tym miejscu można nie tylko dodawać nowe pozycje do istniejącego układu bilansowego, ale można je również edytować, jak i usuwać.

Po wejściu w wyżej wymienioną opcję pojawi się na ekranie drzewo z poszczególnym kontami w układzie bilansu. Aby dodać nową pozycję, należy wybrać miejsce (nazwę konta w drzewie; odpowiedni folder), w jakiej ma być utworzona nowa pozycja i kliknąć na nią (tak, aby utworzyła się ona w odpowiednim miejscu drzewka). Następnie po prawej stronie należy uzupełnić puste pola o niezbędne dane.

Pola do uzupełnienia to:
- „Nazwa” - tutaj wpisujemy nazwę pozycji, np. WNiP (Wartości Niematerialne i Prawne).
- „Symbol” - tutaj dodajemy symbol bilansu, np. A.I.
- „Kolejność w pozycji nadrzędnej” - podajemy kolejność pozycji, jeżeli jest to główna pozycja, podajemy jej numer jako 1, natomiast podpozycje do głównej pozycji (w tym wypadku pozycji A.I) będą wpisywane kolejno jako 1, 2, 3... itd. np. pozycja A. I. 1 - będzie zapisana pod kolejnością 1, a pozycja A.I. 2 - będzie zapisana pod kolejnością pozycji nadrzędnej jako 2 itd.
- „Rodzaj: aktywa / pasywa” - tutaj ustalamy czy pozycja będzie z rodzaju aktywów, czy pasywów.

Zapisu dokonujemy, potwierdzając wpisane dane przyciskiem „Dodaj”.

-----------
Uwaga! Dodatkowo można jeszcze zaimportować istniejące plany kont, układy bilansu i RZiS z innych popularnych programów księgowych. W tym celu w opcji „konfiguracja” należy przejść do opcji „import planu kont, bilansu i RZiS”. Przy tej opcji wybiera się, z jakiego programu mają być zaimportowane dane i załącza się tutaj wyeksportowany wcześniej z nich plik. Opcja importu jest dostępna tylko na początku pracy z programem i nie będzie dostępna, jeśli zostało wykonane chociaż jedno księgowanie, chyba że wcześniej te księgowania usuniemy.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok