Jak wprowadzić fakturę zakupu, która wpłynęła do firmy w miesiącu następnym?

Dla przykładu:
W przypadku, gdy faktura zakupu z dnia 01.03.2017 roku wpłynęła do firmy dopiero w następnym miesiącu, a więc w dniu 01.04.2017 r. powinna być przypisana do marca (koszt z tej faktury). Natomiast VAT powinien być odliczony z faktury zakupowej dopiero w kwietniu.

1. W tym wypadku należy daną fakturę zaksięgować w Systim w module „księgowość” w zakładce KPiR (Książka Przychodów i Rozchodów; uproszczona księgowość) lub KH (księga handlowa; pełna księgowość) i tutaj decydować będzie o zaksięgowaniu konkretna data. Mianowicie:
- w KH będzie decydowała data wprowadzenia, a więc pole: „data wprowadzenia”, które znajduje się na samej górze okienka dodawania nowego wpisu (po prawej stronie).
- w KPiR natomiast będzie decydowała data wpisu, a więc pole „data wpisu”, które znajduje się w sekcji „wpis do KPiR”, nazwane jako „data wpisu” (po prawej stronie).

2. Natomiast o dacie, pod którą księgowanie trafi do rejestru VAT, decyduje data zaliczenia do VAT. Mianowicie:
- w KH będzie decydowała data w polu: „Data zaliczenia do VAT:” w sekcji „Rejestr VAT”, znajdująca się w danej sekcji na samej górze (po prawej stronie).
- w KPiR natomiast będzie decydowała data w polu: „Data zaliczenia:” w sekcji „Rejestr VAT”, znajdująca się w danej sekcji na samej górze (po prawej stronie).

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok