Jak ustawić konto NKUP?

Na koncie trzeba zmodyfikować szablon księgowania dla dokumentu zakupu. Po stronie WN należy dodać dodatkowy wiersz ze zmienną KWOTA_NKUP_USLUG . Należy również zmodyfikować plan kont i dodać dodatkowe konto, na którym będzie się księgować pozostałe 25% kosztu - jako konto niestanowiące kosztów uzyskania przychodów. Przy dodawaniu proszę nie zaznaczać opcji "konto stanowiące koszty uzyskania przychodów".

W razie wątpliwości można również założyć nowe konto Systim i tam podejrzeć jak wyglądają nowe szablony księgowań i plan kont.

Dodana została możliwość wykorzystania zmiennych o nazwie KWOTA_NKUP i KWOTA_NKUP_USLUG na szablonach księgowania faktur zakupowych. Zostaną one podmienione na kwotę kosztów niezaliczanych do kosztów uzyskania przychodu. Pierwsza zmienna - na całkowitą kwotę niestanowiącą KUP na fakturze, druga zmienna - na kwotę dot. usług niestanowiącą KUP na fakturze. Pierwsza zmienna przyda się do szablonu Zakup usług (księgowane są całkowite kwoty netto, VAT i brutto faktury), druga do Dokument zakupu (kwoty netto, VAT i brutto księgowane są z uwzględnieniem rodzaju produktu na fakturze).

Nowe konta Systim będą już miały te zmienne domyślnie na szablonach oraz będą miały nowe konta księgowe - 403-1, 403-2 - koszty usług zaliczane do KUP i niezaliczane do KUP (konto 403 stało się syntetyczne, wcześniej było analityczne).
Ponadto, na nowych kontach Systim zmienione zostało na wszystkich szablonach księgowych konto 403 na 403-1 oraz doszło przeksięgowanie z konta 403-2 na 860 w szablonie Zamknięcie roku księgowego.

Na Państwa koncie trzeba tą zmienną wprowadzić ręcznie na szablon i poprawić wykonane księgowania faktur zakupowych dotyczących pojazdu.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok