Jak usunąć z wystawionej faktury niektóre dane (przy wydruku, pobraniu) ?

Jeżeli chcemy usunąć wybrane dane z wystawionej już faktury, czyli z jej wydruku, a nie szablonu dokumentu (np. usunąć datę wystawienia faktury), musimy wejść w zakładkę ➡ „sprzedaż” i na liście dokumentów odnaleźć nazwę interesującej nas faktury.

Następnie należy wybrać ikonę „opcję”. Tutaj należy JEDNOCZEŚNIE kliknąć klawisz➡ shift + alt i kliknąć ikonkę PDF („pobierz do PDF”). Po zastosowaniu takiej opcji powinien wyświetlić się komunikat z możliwością pobrania danej faktury w formacie .odt (nie .pdf !).

Należy dany plik pobrać i edytować w programie (Libre Office lub Microsoft Office Word). Po otworzeniu danego pliku można bez problemu usuwać pozycje, jakie nie są nam potrzebne (np. data wystawienia faktury).

Po dokonaniu zmiany w pliku należy go zapisać. Można go oczywiście wydrukować lub wysyłać dalej do kontrahenta. Jednakże naniesione zmiany w pliku nie będą ujęte w programie — tylko w zapisanym pliku na komputerze (nie da się go zaimportować).

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok