Gdzie znajdują się wszystkie ustawienia programu?

Cały program można dostosować do własnych potrzeb i oczekiwań, służy do tego moduł "Ustawienia" w programie. To właśnie od tego etapu powinno rozpocząć się pracę z programem.

W kwestii ustawień ogólnych programu należy wejść w moduł „Ustawienia” → zakładka „Opcje”. Główne opcje znajdują się od razu na panelu, a do reszty opcji można przejść poprzez klikanie w poszczególne opcje po lewej stronie menu — tabela. Na przykład wybierają opcję „stawka VAT”, będziemy mogli dodać swoją własną stawkę VAT poza domyślnie dodanymi w proramie (będzie ona widoczna w programie, np. przy wystawianiu dokumentu sprzedażowego itd.) lub zmodyfikować domyślnie wprowadzone stawki — edycja.

Dodatkowo warto wspomnieć, że należy również dostosować ustawienia kadrowo-płacowe oraz księgowe przy rozpoczynaniu pracy z tymi modułami. W kwestiach kadrowo-płacowych, należy wejść w moduł „Kadry i Płace” i przejść do zakładki „Płace”, tam znajduje się podzakładka „konfiguracja”, gdzie możemy dostosować wszelkie ustawienia. Natomiast w księgowości, należy wejść w moduł „Księgowość" i zakładkę „KPiR" lub "KH„, oraz przejść do podzakładki „konfiguracja", gdzie również możemy dostosować wszelkie ustawienia związane z księgowością prowadzoną w swojej działalności.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok