Jak pobrać UPO lub sprawdzić status deklaracji?

Jeżeli deklaracja została wysłana z programu Systim, zazwyczaj pojawia się przy niej status z komunikatem: "Dokument wstępnie przetworzony, sprawdź wynik następnej weryfikacji dokumentu".

Status ten oznacza, że deklaracja dotarła do Urzędu Skarbowego i gdy tylko dokument zostanie sprawdzony przez Urząd Skarbowy, to przy kolejnej próbie sprawdzenia statusu, ukaże się informacja o zweryfikowanym dokumencie - czy dokument został zaakceptowany, bądź czy ew. zawierał błędy i został odrzucony. Jeżeli dokument zawierał określone błędy należy w tym wypadku poprawić błędy, wygenerować ponownie deklarację jako "korekta" i wysłać ponownie do US.

Wyświetlane komunikaty są wysyłane z Urzędu Skarbowego (nie są to komunikaty programu Systim), w związku z czym w przypadku wątpliwości o ich szczegółowe znaczenie należy pytać bezpośrednio w Urzędzie Skarbowym bądź na infolinii podatkowej.

Dodatkowo po pomyślnym przesłaniu deklaracji widoczny będzie numer referencyjny nadany przez US oraz opcja pobrania do wersji PDF potwierdzenia UPO odbioru.

Kod można również wpisać na stronie MF i pobrać stamtąd UPO: http://www.finanse.mf.gov.pl/documents/000000/0000000/UPO_v6-0.pdf.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok