Jak wyksięgować koszty w księgowości?

Wyksięgować należy koszty, które trafiają do zakładki „Wpisy po terminie” (ponieważ nie zostały opłacone w ciągu 90 dni według ustalonego w programie pola "termin płatności" i według pola "data zapłaty"; w zależności od określonego przypadku księgowania pojawią się na liście lub nie pojawią).

Uwaga! Jeśli jednak jakąś fakturę z listy wpisów po terminie opłacimy, to należy w danym księgowaniu oznaczyć, iż została ona zapłacona, uzupełniając pole „data zapłaty”. W związku z czym, w tym przypadku należy wtedy wejść w zakładce „Wpisy po terminie”, kliknąć ikonę „opcję” (na liście przy wybranym księgowaniu) i wybrać opcję „edycja wpisu”, tam należy uzupełnić ww. pole „data zapłaty”. Jeśli zaś wszystkie faktury regulujemy regularnie, to nie musimy tego pola uzupełniać, i możemy po prostu zignorować zakładkę „Wpisy po terminie”.

Jeżeli jednak chcemy wykonać wyksięgowanie wpisu, należy przy danej pozycji wpisu po terminie (w zakładce „Wpisy po terminie”) kliknąć ikonę „opcje” i wybrać „wyksięguj wpis”.

Następnie ukaże się nowe okno z uzupełnionym księgowaniem, można sprawdzić dane i dokonać zapisu. Po zapisaniu w zakładce „Wyksięgowane koszty” pojawi się wskazany wpis. Obok widoczna będzie jeszcze opcja „zaksięguj ponownie”.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok