Czy na WZ mogą pojawić się ceny sprzedaży?

Domyślnie na dokumentach WZ pojawiają się ceny zakupu, według których program rozlicza stany magazynowe zgodnie z ustawą o rachunkowości. Jednakże w programie możliwe jest również włączenie opcji pojawiania się cen sprzedaży, która spowoduje ukazanie cen sprzedaży na dokumentach WZ — ale tylko na wydruku!

Poniżej objaśnimy sytuacje obydwóch wspomnianych wyżej przypadków.

1. W przypadku, gdy ceny sprzedaży na dokumentach WZ są WYŁĄCZONE, sytuacja wygląda następująco:

Gdy do dokumentu sprzedaży (np. produkt sprzedany za 100 zł) wystawiony zostanie dokument WZ, ukaże się on z ceną zakupu (np. 50 zł) i na wydruku również pojawi się ta sama cena, a więc cena zakupu (np. 50 zł).

* Wyłączenia cen sprzedaży na dokumentach można dokonać w module „Ustawienia” przy opcji „Drukuj dokumenty wydania z magazynu (WZ) w cenach sprzedaży” - wyłączone.

2. W przypadku, gdy ceny sprzedaży na dokumentach WZ są WŁĄCZONE, sytuacja wygląda następująco:

Gdy do dokumentu sprzedaży (np. produkt sprzedany za 100 zł) wystawiony zostanie dokument WZ, ukaże się on z ceną zakupu (np. 50 zł), ale w tym wypadku na wydruku pojawi się inna cena, a więc cena sprzedaży (np. 100 zł).

Zastosowanie cen sprzedaży na wydrukach dokumentów WZ stosują przede wszystkim firmy, które udostępniają WZ swoim klientom i nie chcą, aby widzieli oni cenę zakupu, ale widzieli tylko cenę sprzedaży.

W związku z powyższym oznacza to, iż w systemie będzie widoczna cena zakupu, ale już na wydruku będzie cena sprzedaży.

* Włączenia cen sprzedaży na dokumentach można dokonać w module „Ustawienia” przy opcji „Drukuj dokumenty wydania z magazynu (WZ) w cenach sprzedaży” - włączone.

Dodatkowo istnieje możliwość całkowitego usunięcia wyświetlania cen na dokumencie WZ. Oznacza to, iż można zmodyfikować szablon dokumentu WZ (moduł „ustawienia” i opcja „szablony dokumentów”) całkowicie usuwając z szablonu pola wyświetlające ceny na dokumentach WZ.

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok