Jak podłączyć drukarkę fiskalną?

Najłatwiejszym sposobem komunikacji jest wykorzystanie portu szeregowego COM. W przypadku korzystania z transmisji za pomocą interfejsu USB konieczne będzie zainstalowanie sterowników drukarki dołączonych przez producenta podczas zakupu.

Większość nowych drukarek fiskalnych ma ustawioną opcję rodzaju połączenia na „automatyczne wyszukiwanie”. Jeśli jednak nie jesteśmy pewni ustawień rodzaju połączenia z komputerem, można sprawdzić (i ustawić) ręcznie rodzaj komunikacji drukarki z komputerem w opcjach urządzenia.

Przykład dla drukarki INNOVA DF-1:
1. Aby wejść w MENU, należy wyłączyć drukarkę i ponownie ją włączyć trzymając wciśnięte oba przyciski umieszczone na konsoli.
2. Następnie przechodzimy do: Konfiguracja -> COM -> Interfejs drukarki i tutaj mamy do wyboru 2 opcje: AUTO lub RS-232 (COM), najlepiej jest ustawić na AUTO.

UWAGA!Zmiany opcji drukarki, należy przeprowadzać z zachowaniem dużej ostrożności. Zmiana ustawień może spowodować błędne działanie programu.

Dla każdej drukarki opis ustawień i dostęp do menu jest umieszczony w instrukcji użytkownika dołączanej do sprzętu podczas zakupu.

* Więcej informacji o drukarkach fiskalnych można znaleźć na: >> TUTAJ

powrót do pytań

Skomentuj
Wersja DEMO - przetestuj za darmo! Załóż konto Systim w 15 sekund!


Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok