Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.


Wydanie zewnętrzne (WZ)

W magazynie, w którym składowane są produkty przeznaczone do sprzedaży, istnieje konieczność stosowania pełnej dokumnetacji w każdym przypadku wydania towaru na zewnątrz. Służy do tego odpowiedni dokument, a mianowicie "wydanie zewnętrzne" (WZ) . Nie może mieć miejsca sytuacja, że towar zostanie usunięty z magazynu i nie zostanie to od razu zarejestrowane. Nawet przy ogromnej liczbie posiadanych na magazynie produktów, istnieje niebezpieczeństwo że jedna taka sytuacja wprowadziłaby do zamieszania oraz komplikacji, do nieścisłości przy kompletowaniu następnych zamówien, przekłamań w wykazywanych stanach magazynów, oraz późniejszych problemów podczas inwentaryzacji.

Jak po kolei odbywa się proces związany z wygenerowaniem dokumentu "wydanie zewnętrzne" (WZ)? Zaczynając od początku, najpierw pracownik musi odczytać indywidualny kod wydawanego towaru ze specjalnej etykiety na której umieszczone są wszystkie wymagane informacje o produkcie, takie jak cena, miejsce produkcji, data ważności o ile taka posiada, numer serii i tym podobne. Przy wykorzystaniu klawiatury odpowiedniego terminala lub specjalnego czytnika kodów kreskowych, pracownik może wprowadzić oprócz podstawowych informacji zawartych w kodzie, także dodatkowe treści, na przykład numery samochodów które będą odbierały dany towar, numery listów przewozowych jeśli po odbiór zgłasza się kurier, i tym podobne. Całą obsługą wydań zewnętrznych zajmuje sięprogram internetowy do faktur (i magazynu), taki jak Systim.

Cały czas, na bieżąco jest sprawdzana poprawność wprowadzanych treści i wykonywanych przez pracownika operacji. Tutaj bardzo przydatne okazuje się zastosowanie kodów kreskowych, kodujacych w postaci małej naklejki z cyframi i kreskami aktualne informacje, gdzie został wysłany konkretny towar bądź produkt, na podstawie jakiego dokumentu zostało to uczynione, przez jakiego operatora, pracownika, z podaniem dokłdnej daty i czasu. Takie informacje oprócz dokumentu "wydanie zewnetrzne" (WZ), pozwalają na bardzo szybkie i sprawne odnalezienie potrzebnych treści, czy natychmiastowe reakcje na ewentualne reklamacje czy zwroty towaru od odbiorców.

Powyższe informacje zostały przygotowane z zachowaniem najwyższej staranności, wg. stanu na rok 2011, jednak ze względu na często zmieniające się przepisy prawne nie możemy zagwarantować ich poprawności i aktualności. Zanim zastosujesz się do porad upewnij się co do ich poprawności na podstawie odpowiednich ustaw lub rozporządzeń, lub kontaktując się z biurem prawnym, księgowym, lub specjalistą w tych dziedzinach.

Zobacz również:
- 21 dobrych powodów aby wybrać Systim
- funkcjonalność i możliwości Systim
- załóż swój Systim w 60 sekund!

Zobacz również:
faktury VAT rachunki paragony faktury w cenach brutto faktura sprzedaży zamówienia w firmie program do magazynu wydanie z magazynu (WZ) przyjęcie do magazynu (PZ) wydanie na produkcję (WP) inwentaryzacja magazynu przesunięcie międzymagazynowe (MM) wprowadzenie towaru na magazyn wydanie wewnętrzne (WW) wydanie zewnętrzne (WZ) faktura korygująca rachunek w walucie faktura w walucie kurs waluty na fakturze umowy o pracę na czas określony umowy o dzieło faktury zakupu magazyn w firmie zarządzanie kontaktami z klientami produkcja w firmie umowy zlecenie samozatrudnienie - czy warto? jak wystawić fakturę faktura vat druk faktury faktury vat drukarka fiskalna programy do faktur program do faktur

... w końcu znalazłem narzędzie które pozwoliło zinformatyzować moją firmę, i to tak niewielkim kosztem ...

Andrzej W. - właściciel rodzinnej firmy handlowej

... to dokładnie to czego szukałam [...] a w momencie gdy zabrakło mi ważnej funkcji, szybko wprowadzono ją na zamówienie ...

Marta F. - właścicielka biura tłumaczeń

... porównanie cenników mówi samo za siebie [...] przeszliśmy na program do faktur Systim bo po prostu jest taniej ...

Zbigniew B. - kierownik działu sprzedaży

... myśląc o rozwoju firmy potrzebujemy nie programu komputerowego, ale partnera, który rozumie potrzeby firmy z sektora MSP ...

Anna M. - firma transportowej

Systim to doskonały program do faktur online, pozwalający na komunikację między naszymi biurami w całej Polsce i za granicą.

Marcin Jabłoński, współwłaściciel firmy handlowej import-export

... to jedyny program do wystawiania faktur online z którego mogę bez problemu wydrukować kilkanaście faktur na raz, bez żadnych problemów z marginesami czy ustawieniami przeglądarki ...

Andrzej Jastrzębski, właściciel firmy handlowej

Systim to nie tylko program do faktur, ale też księgowość internetowa, magazyn i płatności - dlatego jego wybór jest czymś oczywistym dla każdej rozwijającej się firmy.

Maciej, firma spedycyjna

Bardzo dziękuję za wprowadzenie obsługi drukarek fiskalnych - w końcu mogę wszystko robić w jednym programie, a nie w trzech jak dotychczas.

Agnieszka Mielska, sklep internetowy

W końcu program, w którym mogę zarządzać kilkunastoma magazynami w całej Polsce. Dziękuję.

Marcin Z., firma dystrybucyjna

Szybka faktura dla klienta? Z Systim to nic prostszego, dlatego wybrałem właśnie ten program. Dużą zaletą jest też to, że jest to również program do KPiR i wystawiania umów.

Leszek Jankowski, dyrektor oddziału

Na rynku są różne programy magazynowe, ale wśród nich Systim wyróżnia się wygodą obsługi, szybkością działania i niezawodnością. Polecam.

Tomasz, właściciel firmy produkcyjnej

Gdy zakładałam firmę nawet nie wiedziałam jak wystawić fakturę. Z Systim okazało się to wręcz śmiesznie proste.

Marta, przedsiębiorca

Systim to ciągle rozwijające się narzędzie, a dodatkowo na zamówienie wprowadzono bardzo ważną dla mnie funkcję, to niesamowite. Polecam testować, program jest niezawodny.

Arkadiusz K., właściciel mikro firmy

Obsługa pełnej księgowości, dzięki Systim jest niewiarygodnie prosta. Polecam.

Wojtek, księgowy

Sklep internetowy w Systim to coś, czego nie widzę u konkurencji - skusiło mnie to. Program super.

Rafał, początkujący przedsiębiorca

Obsługa drukarki fiskalnej i integracja Allegro z Systim - czysta bajka. Polecam i dziękuję.

Marcin Cz., właściciel sklepu internetowego

Po przejściu przez wszystkie funkcjonalności programu - jest to nieporównywalny mechanizm we wszystkim.

Marcin Cz., tester oprogramowań

Good job! Program niezastąpiony w naszej firmie od lat. Wystawianie faktur to jedno kliknięcie myszką.

Mirosław B., właściciel własnej firmy

Jeśli chodzi o KPiR program sprawdza się znakomicie - nie znalazłam nic lepszego, zwłaszcza podoba mi się księgowanie faktur dwoma kliknięciami.

Tadeusz Z., współwłaściciel firmy handlowej
systim.pl wybrane banki
Copyright © Systim - Enadis sp. z o.o. 2010-2016 Al. Zwycięstwa 96/98 81-451 Gdynia   Regulamin | Polityka Prywatności | Kontakt | Google+

Enadis sp. z o.o. al. Zwycięstwa 96/98 Gdynia 81-451, kapitał zakładowy 50 000 zł w całości wniesiony, zarejestrowana w Sądzie Rejonowym
Gdańsk – Północ VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS: 0000424304, NIP: 586-227-74-69, REGON: 221679673.
Informacje przedstawione na stronach serwisu www.systim.pl nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych.