Wydanie zewnętrzne (WZ)

W magazynie, w którym składowane są produkty przeznaczone do sprzedaży, istnieje konieczność stosowania pełnej dokumnetacji w każdym przypadku wydania towaru na zewnątrz. Służy do tego odpowiedni dokument, a mianowicie "wydanie zewnętrzne" (WZ) . Nie może mieć miejsca sytuacja, że towar zostanie usunięty z magazynu i nie zostanie to od razu zarejestrowane. Nawet przy ogromnej liczbie posiadanych na magazynie produktów, istnieje niebezpieczeństwo że jedna taka sytuacja wprowadziłaby do zamieszania oraz komplikacji, do nieścisłości przy kompletowaniu następnych zamówien, przekłamań w wykazywanych stanach magazynów, oraz późniejszych problemów podczas inwentaryzacji.

Jak po kolei odbywa się proces związany z wygenerowaniem dokumentu "wydanie zewnętrzne" (WZ)? Zaczynając od początku, najpierw pracownik musi odczytać indywidualny kod wydawanego towaru ze specjalnej etykiety na której umieszczone są wszystkie wymagane informacje o produkcie, takie jak cena, miejsce produkcji, data ważności o ile taka posiada, numer serii i tym podobne. Przy wykorzystaniu klawiatury odpowiedniego terminala lub specjalnego czytnika kodów kreskowych, pracownik może wprowadzić oprócz podstawowych informacji zawartych w kodzie, także dodatkowe treści, na przykład numery samochodów które będą odbierały dany towar, numery listów przewozowych jeśli po odbiór zgłasza się kurier, i tym podobne. Całą obsługą wydań zewnętrznych zajmuje się program internetowy do faktur (i magazynu), taki jak Systim.

Cały czas, na bieżąco jest sprawdzana poprawność wprowadzanych treści i wykonywanych przez pracownika operacji. Tutaj bardzo przydatne okazuje się zastosowanie kodów kreskowych, kodujacych w postaci małej naklejki z cyframi i kreskami aktualne informacje, gdzie został wysłany konkretny towar bądź produkt, na podstawie jakiego dokumentu zostało to uczynione, przez jakiego operatora, pracownika, z podaniem dokłdnej daty i czasu. Takie informacje oprócz dokumentu "wydanie zewnetrzne" (WZ), pozwalają na bardzo szybkie i sprawne odnalezienie potrzebnych treści, czy natychmiastowe reakcje na ewentualne reklamacje czy zwroty towaru od odbiorców.

Powyższe informacje zostały przygotowane z zachowaniem najwyższej staranności, wg. stanu na rok 2011, jednak ze względu na często zmieniające się przepisy prawne nie możemy zagwarantować ich poprawności i aktualności. Zanim zastosujesz się do porad upewnij się co do ich poprawności na podstawie odpowiednich ustaw lub rozporządzeń, lub kontaktując się z biurem prawnym, księgowym, lub specjalistą w tych dziedzinach.

Zobacz również:
- 21 dobrych powodów aby wybrać Systim
- funkcjonalność i możliwości Systim
- załóż swój Systim w 60 sekund!

Zobacz również:
faktury VAT rachunki paragony faktury w cenach brutto faktura sprzedaży zamówienia w firmie program do magazynu wydanie z magazynu (WZ) przyjęcie do magazynu (PZ) wydanie na produkcję (WP) inwentaryzacja magazynu przesunięcie międzymagazynowe (MM) wprowadzenie towaru na magazyn wydanie wewnętrzne (WW) wydanie zewnętrzne (WZ) faktura korygująca rachunek w walucie faktura w walucie kurs waluty na fakturze umowy o pracę na czas określony umowy o dzieło faktury zakupu magazyn w firmie zarządzanie kontaktami z klientami produkcja w firmie umowy zlecenie samozatrudnienie - czy warto? jak wystawić fakturę faktura vat druk faktury faktury vat drukarka fiskalna programy do faktur program do faktur

Wykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej. ok